Koronawirus. Dwie ofiary śmiertelne we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, km | Utworzono: 25.03.2020, 07:33 | Zmodyfikowano: 25.03.2020, 07:34
A|A|A

Fot. archiwum Radia RAM

Dzisiejszej nocy w szpitalu przy ulicy Koszarowej zmarł mężczyzna w średnim wieku, który od ubiegłego tygodnia przebywał na intensywnej terapii. Jego wynik na obecność koronawirusa był pozytywny. Nie przeżył też starszy mężczyzna, który wieczorem został przyjęty do szpitala.  Na razie nie wiadomo, czy był zakażony, ponieważ nie ma jeszcze jego wyników.

Jak mówi rzeczniczka szpitala Urszula Małecka pobrano już od niego próbki do badań:

Na OIOMmie nadal jest trzech pacjentów, wśród nich zarażony chirurg z tego szpitala, którego stan pogorszył się ostatniej nocy. W sumie w szpitalu zakaźnym przy Koszarowej jest 65 pacjentów, w tym 25 pozytywnych.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza dwa zgony chorych zakażonych koronawirusem we Wrocławiu. Jak mówi rzeczniczka szpitala Urszula Małecka młodszy z nich był w szpitalu od ubiegłego tygodnia i miał wynik pozytywny:

Drugi zmarły, starszy mężczyzna, zgłosił się wczoraj wieczorem i miał objawy koronawirusa. 

Według wieczornego raportu wojewody dolnośląskiego na Dolnym Śląsku są w sumie 134 potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa, w tym dwie osoby zmarłe. Te dane nie obejmują jednak zdarzeń do których doszło w nocy. Nowych przypadków śmiertelnych nie obejmuje też jeszcze aktualizowany codziennie raport Ministerstwa Zdrowia.

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować