50. urodziny Sympozjum Wrocław 70/20 [PODCAST]

Bartek Synowiec, Radio RAM na podst. nadesłanych materiałów | Utworzono: 20.03.2020, 11:48 | Zmodyfikowano: 20.03.2020, 11:48
A|A|A

W programie: inspirowane Sympozjum wystawy w Muzeum Współczesnym Wrocław (przekrojowa „Nowa normatywność. Sympozjum Plastyczne Wrocław '70"), galerii Entropia (prezentacja prac uczestnika wydarzenia, Zbigniewa Makarewicza „NONSENS & SENS") czy ołbińskim Złotym Kiosku (który z okazji rocznicy przenieść się ma Wzgórze Słowiańskie – miejsce wskazane przez Tadeusza Dobosza i Józefa Burlewicza do realizacji ich sympozjalnego projektu), a także doroczne malowanie drzewa – rzeźby plenerowej Jerzego Beresia na Wyspie Piasek. Pierwsza połowa roku obfitować ma też w aktywności edukacyjne: od spacerów i warsztatów po osiedlach związanych z historycznym spotkaniem, takich jak Gajowice (tzw. oś południowa, osiedla Anna i Celina) oraz Popowice (z Polaną Popowicką), przez prowadzone przez artystów warsztaty na Placu Grunwaldzkim i Szczepinie, aż po cykl spotkań w Barbarze, podczas których młodzież poznać będzie mogła podejmowane podczas Sympozjum nowatorskie koncepcje konstruowania miasta i przestrzeni dla mieszkańców.

17 marca 2020 roku miał stać się dniem inauguracji programu Sympozjum Wrocław 70/20 – niestety, zaostrzający się kryzys epidemiologiczny wymusił modyfikację tych planów. Zaplanowane na ten dzień wydarzenia otwarcia musiały zostać przełożone. Rocznicowy rok otwieramy zatem w trybie online, przywołując słynny cytat z sympozjalnej pracy Zbigniewa Gostomskiego. „Zaczyna się we Wrocławiu" – a może tak naprawdę nigdy się nie skończyło?

Więcej o obchodach 50. rocznicy sympozjum opowiedział na naszej antenie Kuba Żary ze Strefy Kultury Wrocław.


   

REKLAMA

To może Cię zainteresować