Jelenia Góra: Dramat na feriach. 12-latka walczy o życie

Gabriela Stefanowicz, Beata Makowska, jk | Utworzono: 13.02.2020, 11:46 | Zmodyfikowano: 13.02.2020, 11:49
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wczoraj późnym wieczorem podczas zabawy w wodzie na hotelowym basenie 12-letniej dziewczynce włosy wkręciły się w pompę filtrującą. Dziecko straciło przytomność i w stanie ciężkim zostało przewiezione do szpitala we Wrocławiu. - Śledztwo w tej sprawie zostało już wszczęte - mówi Tomasz Czułowski, rzecznik prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze:

- Mimo natychmiast podjętej reanimacji dziecko nie odzyskało przytomności - dodaje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka jeleniogórskiej policji:

- Pacjentka w tej chwili znajduje się na intensywnej terapii, a lekarze oceniają jej stan jako krytyczny - mówi Monika Kowalska, rzecznik prasowa uniwersyteckiego szpitala przy ul. Borowskiej.

12-latka pochodzi z okolic Otwocka, w góry przyjechała z mamą. 

W czwartek popołudniu hotel Osada Śnieżka, na terenie którego doszło do wypadku, wydał oświadczenie:

Z przykrością informujemy, iż w dniu wczorajszym, w naszym obiekcie doszło do nieszczęśliwego wypadku dziecka. Z informacji jakie obecnie posiadamy wynika, iż dziecko zasłabło podczas pływania. Ratownik podjął akcję ratowniczą. Dziewczynka trafiła do szpitala, jest pod stałą opieką lekarzy.

Kompleks basenowy w grudniu przeszedł wszystkie testy bezpieczeństwa. Jest pod stałym nadzorem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów.

Obecnie trwają czynności wyjaśniające.

Chcielibyśmy wyrazić szczery żal oraz przekazać wyrazy wsparcia rodzinie oraz bliskim, w związku z tą sytuacją.


Rafał Szumiata

Dyrektor Generalny Osady Śnieżka

REKLAMA