Uruchomienie mobilnej stacji pomiaru hałasu we Wrocławiu opóźnione

Joanna Jaros | Utworzono: 27.01.2020, 06:57 | Zmodyfikowano: 27.01.2020, 06:57
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Pomiary, na wniosek mieszkańców, miały się rozpocząć już pod koniec ubiegłego roku. Tymczasem trzeba poczekać do marca, bowiem urzędnicy wciąż się szkolą z obsługi urządzenia. Mimo opóźnienia Urząd przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców, wyjaśnia Anna Kompanicka-Jakiel, ale trzeba pamiętać, że nie wszystkie się zakwalifikują:

Mierzony będzie jedynie hałas drogowy i przemysłowy bo w tym przypadku obowiązuje dopuszczalne normy. Zgłoszenia o zbyt dużym hałasie należy wysyłać do Wydziału Środowiska i Rolnictwa, można to zrobić mailowo pocztą tradycyjną i telefonicznie.

Urzędnicy wciąż jeszcze się szkolą z obsługi mobilnej stacji pomiarowej, którą Urząd kupił w wakacje. Mimo tego, wnioski o zmierzenia hałasu są przyjmowane, wyjaśnia Małgorzata Maroń z Wydziału Środowiska i Rolnictwa:

Złożone wnioski będą podlegały weryfikacji. Należy pamiętać, że z góry odrzucone zostaną prośby o zmierzenie czy za głośno nie jest na przykład obok boiska szkolnego, bowiem dopuszczalne normy hałasu opracowano jedynie dla hałasu drogowego i przemysłowego.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować