"Ręce do góry!" w Muzeum Pana Tadeusza

PP, Piotr Osowicz | Utworzono: 14.01.2020, 08:20 | Zmodyfikowano: 14.01.2020, 08:20
A|A|A

fot. mat. prasowe

W kino-kawiarni o nazwie "Popiół i diament" przez najbliższych pięć miesięcy, co wtorek będziemy mogli oglądać filmy z Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Tematyka oscyluje wokół różnie rozumianego buntu. Dlaczego zdecydowano się na taki klucz, wyjaśnia Joanna Flisek, kuratorka projektu:

Filmy zostały podzielone na cztery bloki tematyczne, dotyczące buntu młodzieży , satyry, surrealizmu i kina kobiet. - Na tym nie koniec atrakcji dla kinomanów - mówi Magdalena Basak, jedna z organizatorek wydarzenia:

Przegląd rozpocznie we wtorek produkcja polsko-francuska w reżyserii Jerzego Skolimowskiego zatytułowana "Ręce do góry". Bohaterami tego obrazu są trzydziestolatkowie, których młodość przypadła na czasy stalinizmu. Wśród prezentowanych filmów zobaczymy też m.in "Hydrozagadkę", "Sanatorium pod Klepsydrą", czeskie "Stokrotki" oraz słowacki obraz "Kawki na drodze".

Wszystkie seanse odbywały się będą w kawiarni muzealnej "Popiół i Diament" na wrocławskim Rynku o godzinie 18.00. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki można odbierać w kasach Muzeum Pana Tadeusza.

REKLAMA

To może Cię zainteresować