Piłkarze Blind Football Śląsk Wrocław klubowymi mistrzami świata!

Michał Hamburger | Utworzono: 27.10.2019, 14:31 | Zmodyfikowano: 27.10.2019, 14:32
A|A|A

fot. Śląsk Wrocław

Podopieczni Mikołaja Nowackiego w fazie grupowej najpierw rozgromili bułgarski Atlet 6:0, a w drugim meczu zmierzyli się z faworytem całego turnieju – rosyjskim zespołem Avangard Mitischi. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, w czym duża zasługa Radosława Majdana. Dzięki świetnej postawie w bramce byłego reprezentanta Polski, wrocławianie wywalczyli punkt na wagę awansu do półfinału.

W starciu o finał ekipa Blind Football Śląska zmierzyła się z Marburgiem. Niemcy mieli przewagę i więcej sytuacji, ale wrocławianom udało się w trzecim spotkaniu z rzędu zachować czyste konto. O losie awansu rozstrzygały rzuty karne. Tu znów decydująca okazała się interwencja Majdana, która dała przepustkę do meczu o złoto.

W decydującej batalii wrocławianie pokazali klasę, wytrzymali wojnę nerwów i pokonali Kiszyniów Fenix 3:1. Choć piłkarze Blind Football Śląska Wrocław nie byli faworytem, okazali się najlepszą klubową drużyną świata.

Na ten dzień czekali długie miesiące. O tym, że wielkim celem jest wyjazd na KMŚ zawodnicy i trenerzy blindfootballowej drużyny mówili już w kwietniu, gdy przyjmowali nazwę i barwy Śląska Wrocław. Do Bułgarii nie tylko polecieli, ale zrealizowali też największe marzenie.

Sukces jest efektem ciężkiej pracy. Za drużyną Śląska miesiące przygotowań, meczów, treningów i turniejów. I choć "po drodze" zdobyli m.in. Puchar Polski, zajęli trzecie miejsce w Lidze Europy Centralnej czy też dotarli do finału turnieju w Pradze (pokonując m.in. Borussię Dortmund) - celem nadrzędnym zawsze był wyśniony mundial.

Kadra Śląska Wrocław Blind Football na Klubowe Mistrzostwa Świata w Bułgarii:

Piłkarze: Krzysztof Apolinarski, Sławomir Zagrobelny, Radosław Majdan (bramkarze), Marcin Lubczyk, Artur Fleszar, Łukasz Byczkowski, Robert Mkrtchyan, Krzysztof Zarzycki, Przemysław Młyński, Adrian Słoninka
Trenerzy: Mikołaj Nowacki, Lubomir Prask.

REKLAMA

To może Cię zainteresować