Wrocławianie żegnają Kornela Morawieckiego

Radio RAM, jk, IAR | Utworzono: 01.10.2019, 11:52 | Zmodyfikowano: 01.10.2019, 11:53
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz/Andrzej Owczarek

W piątek prezydent Andrzej Duda przyznał Kornelowi Morawieckiemu order Orła Białego "w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej". Kornel Morawiecki miał 78 lat.

We Wrocławiu można wpisywać się do ksiąg kondolencyjnych, które zostały wyłożone w Starym Ratuszu i w Urzędzie Wojewódzkim. Jak dodaje rzeczniczka Urzędu Wojewódzkiego Sylwia Jurgiel, na 1. piętrze budynku można oglądać zdjęcia z wystawy „Kornel Morawiecki w obiektywie Janusza Wolniaka”:

Księga kondolencyjna w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim będzie wystawiona do godziny 16., natomiast w ratuszu można się wpisywać od godziny 12. do 18.

O tym, że prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zamierza wnioskować o nadanie imienia Kornela Morawieckiego jednej z ulic stolicy Dolnego Śląska, poinformował dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia Przemysław Gałecki.

- Wniosek zostanie przedłożony Radzie Miejskiej Wrocławia prawdopodobnie na najbliższej sesji - powiedział Przemysław Gałecki.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować