Dzień Portu Lotniczego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych

Anna Mikołajczyk, BT | Utworzono: 19.09.2019, 12:14 | Zmodyfikowano: 19.09.2019, 12:16
A|A|A

fot. mat. prasowe

W niedzielę 22 września Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice zaprasza na Dzień Portu Lotniczego. Po raz pierwszy w sezonie 2019 zobaczymy wyścigi kłusaków francuskich, ponadto na torze zaprezentują się konie czystej krwi arabskiej oraz pełnej krwi angielskiej. W programie dnia, poza gonitwami, znalazły się atrakcje przygotowane przez sponsora tytularnego sezonu 2019. Widzowie zobaczą m.in. wóz Lotniskowej Straży Pożarnej, quada mogącego wjeżdżać pod wodę, spotkają ekipę płetwonurków, czy pracowników Urzędu Celnego, którzy wytłumaczą jakie pamiątki z wakacji możemy zabrać do bagażu. Początek dnia o godz. 13:45, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.- Zachęcamy wszystkich wrocławian do odwiedzenia toru, zarówno stałych bywalców, jak i osoby, które jeszcze nie miały okazji poznać Partynic. Dobra zabawa gwarantowana – zaprasza Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych.
W niedzielę na Partynicach czekają atrakcje przygotowane przez lotnisko. Spotkamy tu m.in. funkcjonariuszy Urzędu Celnego, którzy wyjaśnią, które pamiątki z wakacji możemy bezpiecznie przewieźć w bagażu podręcznym i rejestrowanym. Największą gratką dla fanów Portu Lotniczego Wrocław będzie z pewnością wóz Lotniskowej Straży Pożarnej i ekipa strażaków, która na co dzień odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów. 
- Co roku organizujemy święto wrocławskiego lotniska na Partynicach. To doskonała okazja dla mieszkańców, by w jednym miejscu jednocześnie oglądać zmagania na torze i porozmawiać z pracownikami Portu Lotniczego Wrocław oraz… zaplanować jesienną podróż – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 
Niedziela na Partynicach będzie też okazją do spotkania z płetwonurkami ze stowarzyszenia Zorba. Pokażą oni swój ekwipunek, a także quada mogącego wjeżdżać pod wodę. Dla zainteresowanych zorganizowane zostaną warsztaty z pierwszej pomocy. 
Dodatkowo podczas niedzieli z Portem Lotniczym Wrocław będzie okazja do zarezerwowania jesiennych wakacji z wylotem z Wrocławia i sprawdzenia oferty biura podróży Almatur.

Program dnia wyścigowego:
14:15
Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. (seria A), dystans 1600m
14:45
Międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich (sulki), które do dnia zapisu uzyskały sumę nagród do 60.000 zł. Start wolny, dystans 2400m
15:15
Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy. (seria B), dystans 1600m
15:45
Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy, dystans 1600m
16:15
Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy. Gonitwa pod patronatem LOTTO, dystans 1907m
16:45
Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB), dystans 2200m
17:15
Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, dystans 2200m
17:45
Gonitwa dla 3-letnich i starszych koni IV grupy, dystans 2400m

Dzień Portu Lotniczego Wrocław - 11 dzień sezonu wyścigowego na Partynicach
22 września (niedziela) godz. 13:45 – 18:00, wstęp wolny
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Sponsorem sezonu 2019 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice jest Port Lotniczy Wrocław, a partnerem sezonu wyścigowego - Lotto.

REKLAMA

To może Cię zainteresować