Więcej patroli strażników i mandatów za nieprzepisowe parkowanie

GN, Malwina Gadawa | Utworzono: 26.08.2019, 06:59 | Zmodyfikowano: 26.08.2019, 07:01
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Stowarzyszenie Akcja Miasto zaapelowało do wrocławskich strażników miejskich o to, aby strażnicy skutecznie zaczęli walczyć z kierowcami, którzy nielegalnie parkują samochody, głównie w centrum Wrocławia.

Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej straży, tłumaczy, że funkcjonariusze bardzo poważnie potraktowali apel miejskich aktywistów:

Wrocławscy funkcjonariusze przestrzegają. Więcej patroli będzie nie tylko na ul. Św. Antoniego. Kierowcy muszą też uważać, jak parkują na ul. Szewskiej, Ofiar Oświęcimskich czy na pl. Wolności. Kierowcy, którzy zaparkują w centrum Wrocławia niezgodnie z przepisami muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Część mieszkańców Wrocławia chwali postawę miejskich jednostki:

Nie wszystkim jednak podoba się takie rygorystyczne podejście strażników miejskich:

W tym roku, do 15 sierpnia tylko na samej ul. Św. Antoniego strażnicy miejscy otrzymali 114 zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania na tej ulicy. Strażnicy założyli 15 blokad, 1 pojazd został odholowany na lawecie i wystawiono 36 mandatów. W ostatnim czasie, kiedy zwiększono liczbę patroli w tym rejonie, tylko przez trzy dni strażnicy założyli 30 blokad oraz wystawili 44 mandaty na łącznie ponad 4000 zł.

REKLAMA

To może Cię zainteresować