Święto Wrocławia 2019 [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM]

Radio RAM | Utworzono: 14.06.2019, 11:15 | Zmodyfikowano: 14.06.2019, 11:15
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Święto Wrocławia to cykl imprez kulturalnych, które w drugiej połowie czerwca organizowane są na terenie całego miasta. Miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe a także Rady Osiedli przygotowują bogatą i niezwykle urozmaiconą ofertę kulturalną dla szerokiego grona odbiorców. 

Celem jest integracja społeczna, a także budowanie tożsamości wrocławian i zachęcenie do aktywnego i powszechnego udziału w życiu kulturalnym miasta. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatna. 

Święto Wrocławia 2019 - PROGRAM:

1–17 czerwca, Artyści Wrocławia – malarze, wystawa plenerowa

9 czerwca, Festiwal Chórów Osiedlowych

  • godz. 12:00; miejsce: SP nr 84, ul. Górnickiego 20, organizator: Chór Ostinato, Rada Osiedla Ołbin

11–22 czerwca, WrocLove Fest– cykl koncertów:

  • 11 czerwca, godz. 20:00 – THE MYSTERY OF THE BULGARIAN VOICES feat. LISA GERRARD – BooCheMish, Teatr Muzyczny Capitol
  • 13 czerwca, godz. 20:00 – FANFARE CIOCĂRLIA, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
  • 14 czerwca, godz. 20:00 – koncert wrocławskich artystów z okazji 50-lecia festiwalu Woodstock, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
  • 15 czerwca, godz. 20:00 – Ta ostatnia sobota ... przed wakacjami – koncert dla młodzieży,, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
  • 16 czerwca, godz. 20:00 – NOUVELLE VAGUE – 15th Anniversary, Stary Klasztor, ul. Purkyniego
  • 18 czerwca, godz. 20:00 – DIEGO EL CIGALA Lagrimas Negras, Teatr Muzyczny Capitol
  • 19 czerwca, godz. 20:00 – THE BEST OF MAX KLEZMER BAND, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
  • 20 czerwca, godz. 20:00 – HUUN-HUUR-TUU, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
  • 21–22 czerwca – piknik historyczny oraz noc świętojańska w Centrum Historii Zajezdnia
    ul. Grabiszyńska 184; organizator: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław; www.wrockfest.pl

11 i 27 czerwca, Warsztaty w Barbarze

  • 11 czerwca, godz. 18:00–20:00 – WroFoto – fotografia sportowa
  • 27 czerwca, godz. 17:00–20:00 – Akademia Miejskiego Ogrodnika, zapisy: sadzimy@strefakultury.pl;
  • miejsce: Barbara, ul. Świdnicka 8b ; organizator: Strefa Kultury Wrocław; www.strefakultury.pl

11 czerwca, Piękny Wrocław

  • 29. edycja konkursu na najlepszą realizację architektoniczną w 2018 roku; godz. 14:00 – wręczenie nagród i wernisaż wystawy pokonkursowej;
  • miejsce: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5; organizator: Prezydent Wrocławia; www.wroclaw.pl, Towarzystwo Miłośników Wrocławia; www.tmw.com.pl

14–15 czerwca, WROsound – letni wrocławski festiwal muzyczny

  • zagrają: MICHAEL KIWANUKA, SOKÓŁ + goście, SOHN, ONUKA, SMIF-N-WESSUN, JAMES HOLDEN & THE ANIMAL SPIRITS, ALFA MIST oraz KRÓL; 
  • miejsce: plac Społeczny; organizator: Strefa Kultury Wrocław; www.strefakultury.pl, wrosound.com

14–15 czerwca, Wroclove Basketball – turniej koszykarski

  • 14 czerwca, godz. 16:00 – turniej główny, pula nagród: 50 000 zł, konkurs wsadów i konkurs dla publiczności
  • 15 czerwca, godz. 10:00–18:00 – 23. edycja Wrocławskiego Turnieju Koszykówki Ulicznej STREETBASKET 2019; 
  • miejsce: sztuczne boiska przy koronie Stadionu Olimpijskiego; organizator: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław; www.mcs.wroc.pl

14–16 czerwca, 3. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE na Psim Polu

pokazy uliczne, spektakle sceniczne, Otwarta Scena Cyrkowa, Cyrkowy Plac Zabaw, animacje i warsztaty dla dzieci i młodzieży

  • 14 czerwca, godz. 20:00–23:00: YOURI GRÉGOIRE – Kiedy widzisz księżyc; KOLEKTYW LŁ – Spektrum
  • 15 czerwca, godz. 9:00–24:00: parada Glinoludów, warsztaty masterclass, Cyrkowy Plac Zabaw, Otwarta Scena Cyrkowa, PINA POLAR – Into the wild, FIREBIRDS – Freak Fusion Cabaret, JAYCHE – Ping Pong Show, CAIO – Kayo the Illusionist, FIREBIRDS – Swing Over
  • 16 czerwca, godz. 14:00–20:00 – BRATŘI V TRICKU – Lov, Fundacja Everest Production – pokaz akrobatyczny – Cyrkowy Plac Zabaw;
  • miejsce: rynek Psiego Pola, sala widowiskowa CBK FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286; program festiwalu: https://fama.wroc.pl/291-cyrkopole-14-16-czerwca organizator: MBP / Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA; www.fama.wroc.pl, facebook.com/cbkfama

14–16 czerwca, Festiwal Kultury Hiszpańskiej Quijoteando

  • 14 czerwca, godz. 18:00 – LITERATURA: konkurs poetycki, pokaz animacji, koncert jazzowy
  • 15 czerwca, godz. 15:00 – FIESTA: zabawy dla dzieci, koncerty UMAR ABDUL NASSER, MACIEJ POSŁUSZNY, JULIETA GONZALEZ-SPRINGER, KUMBIA MAĆ
  • 16 czerwca, godz. 15:00 – KUCHNIA: pokaz kulinarny i degustacja potraw regionalnych, godz. 19:00 – koncert KAPELA TIMINGERIU, LAS RZECZY
  • miejsce: plac przed Księgarnią Hiszpańską La Librería Española de Wrocław, Zaułek Solny
    organizator: Fundacja Libros Libres http://fundacjalibroslibres.org/
    https://www.facebook.com/ksiegarniahiszpanskawroclaw/


15 czerwca, Święto Wrocławia na Ołtaszynie

  • festyn rodzinny: zawody sportowe, warsztaty, konkursy, pokaz kuglarski, klaunada, prezentacje sekcji działających w Centrum Aktywności Lokalnej
  • godz. 12:00
  • miejsce: boisko piłkarskie, ul. Strachowskiego 53
  • organizator: Stowarzyszenie Artyści na Bruku; www.teatrnabruku.pl; Rada Osiedla Ołtaszyn

15 czerwca, Mobilna gra miejska Zemsta Strzygi inspirowana mitologią słowiańską

  • godz. 16:00 – start: Biblioteka Grafit, ul. Namysłowska 8, wymagania: smartfon z zainstalowaną darmową aplikacją ActionTrack, Internet, GPS
  • godz. 19:00 – koncert zespołu DZIWOLUDY
  • miejsce: Mediateka, pl. Teatralny 5
  • organizator: Miejska Biblioteka Publiczna; www.biblioteka.wroc.pl

15 czerwca, Święto Kuźnik – festyn osiedlowy

  • godz. 15:00
  • miejsce: ul. Sarbinowska 10, boisko SP nr 37
  • organizator: Rada Osiedla Kuźniki, www.kuzniki.com

15–16 czerwca, XXV Festyn Smoka Strachoty - Święto Wrocławia na Strachocinie, Swojczycach i Wojnowie

  • 15 czerwca, godz. 16:00–20:00 – warsztaty plastyczne Szlakiem wrocławskich symboli, wystawa,
  • godz. 20:00 – koncert
  • 16 czerwca, godz. 15:00–20:00 – wystawa fotograficzna i prezentacja makiety
  • miejsce: Park Strachociński, ul. Strachocińska 120 oraz kontener ESK
  • organizator: Stowarzyszenie Grupa z Pasją, Rada Osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów


15 czerwca, 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton w stylistyce muzyki klubowej

  • godz. 22:00 – start – Stadion Olimpijski
  • godz. 20:00 – impreza towarzysząca – PKO Wieczorny Bieg Rodzinny, dystans około 1,5 km
  • miejsce: Stadion Olimpijski
  • organizator: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, www.pol.wroclawmaraton.pl


15–16, czerwca Ludzie Ognia - prezentacja starożytnych rzemiosł śląskich, wytop żelaza w piecu dymarskim, warsztat brązowniczy, złotniczy i obróbki bursztynu

16 czerwca, Waligóriada - koncert poświęcony twórczości ANDRZEJA WALIGÓRSKIEGO i JANA KACZMARKA; wystąpią: Kabaret ELITA, MARTA DZWONKOWSKA, AGA DAMRYCH i JERZY SKOCZYLAS, KRZYSZTOF PIASECKI, JUREK FILAR, ANNA MAJKUT-POLAŃSKA, ANDRZEJ WALUS, ROMAN GERCZAK, CHÓR PIASTUNY, młodzież z Gimnazjum nr 16 i uczniowie z LO nr 17

  • godz. 14:00–19:00
  • miejsce: Park Południowy
  • organizator: Agencja Artystyczna ELITA; Rada Osiedla Borek


16 czerwca, Święto Piknikowego Koszyka- plenerowy, ekologiczny piknik rodzinny

  • godz. 12:00
  • miejsce: park przy ul. Kolejowej
  • organizator: Ośrodek Działań Artystycznych FIRLEJ, www.firlej.wroc.pl

17, 18, 22, 24 czerwca, Święto Wrocławia w Ognisku Kultury Plastycznej

  • 17–18 czerwca, godz. 15:00–17:00 – warsztaty ze szkła recyklingowego, miejsce: pl. Wolności 9; zapisy: szklo@plastyka-ognisko.edu.pl
  • 22 czerwca, godz. 10:00–14:00 – warsztaty z sitodruku, miejsce: ul. Ruska 46A, zapisy: grafika@plastyka-ognisko.edu.pl
  • 24 czerwca, godz. 17:00 – wernisaż wystawy prac słuchaczy Ogniska, miejsce: ul. Ruska 46A
    organizator: Ognisko Kultury Plastycznej: www.plastyka-ognisko.edu.pl


17–30 czerwca, Wystawa plenerowa plakatu artystycznego z okazji Święta Wrocławia

  • 19 czerwca, godz. 12:00 – wernisaż i wręczenie nagród
  • miejsce: ul. Świdnicka – od ul. Kazimierza Wielkiego do pl. Teatralnego
  • organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu; www.asp.wroc.pl

19 czerwca, Capitol od kuchni koncert największych hitów ze spektakli teatru

  • godz. 20:00
  • miejsce: ul. Bogusławskiego, skwer W. Młynarskiego
  • organizator: Teatr Muzyczny Capitol, www.teatr-capitol.pl

19 czerwca, Wrocław-Porto, miasta św. Jana - dzień kultury portugalskiej: wystawa o płytkach ceramicznych azulejos, wykład o kulturze, pokaz filmu Porto mojego dzieciństwa, reż. M. Oliveira, degustacja win porto oraz koncert JOĂO SOUZA

21 czerwca, Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie – 9. edycja. W programie: ADAM SYPUŁA Człowiek na taśmie, ÄLSKAR, CHARLES PAKOVSKY, ADRIANNA STRYCZ z zespołem oraz LESZEK CICHOŃSKI i JOSE TORRES w projekcie Vıva Santana

  • godz. 18:00
  • miejsce: tereny zielone przy scenie letniej ODT Światowid, ul. ks. Brzóski
  • organizator: Ośrodek Działań Twórczych Światowid, www.swiatowid.net.pl

21–22 czerwca, Rodzinny plac zabaw przy Centrum Historii Zajezdnia

  • 21 czerwca, godz. 21:30 – kino plenerowe Nóż w wodzie, reż. R. Polański
  • 22 czerwca, godz. 12:00–18:00 – gry i zabawy podwórkowe, animacje, warsztaty
  • 23 czerwca, godz. 11:00–14:00 – pchli targ, godz. 12:00–18:00 – gry i zabawy podwórkowe, animacje, warsztaty
  • miejsce: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
  • organizator: Ośrodek Pamięć i Przyszłość; www.zajezdnia.org


21–22 czerwca, 12. Festiwal Kalejdoskop Kultur

  • 21 czerwca, godz. 20:00 – DANA VYNNYTSKA i ŚPIEWACZA BANDA Z WROCŁAWIA, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
  • 22 czerwca, godz. 13:00 – Wielka Parada, Rynek, godz. 14:00 – piknik wielokulturowy: warsztaty, targi wystawców, program dziecięcy, koncerty zespołów, pieśni i tańca (m.in. SERBOŁUŻYCKI ZESPÓŁ NARODOWY, ULYANICA, PORT MONE), Park Staromiejski
  • godz. 22:00 – TSIGUNZ FANFARA AVANTURA, Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5
    organizator: Fundacja Kalejdoskop Kultur, www.kalejdoskopkultur.pl


21–23 czerwca, XII Festiwal Wysokich Temperatur – SZTUKA PEŁNA OGNIA
w programie: pokazy, warsztaty, wystawy, konkursy, wykłady z dziedziny ceramiki, szkła i metalu, pokazy audiowizualne, konferencja naukowa oraz zabawy dla całych rodzin

  • 21 czerwca, godz. 13:00–22:30
  • 22 czerwca, godz. 12:00–23:00
  • 23 czerwca, godz. 12:00–18:00
  • miejsce: ogród i budynek Akademii Sztuk Pięknych, ul. Traugutta 19/21
  • organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu; www.asp.wroc.pl,
    www.festiwalwysokichtemperatur.pl


22 czerwca, Noc Świętojańska w Zamku - jarmark produktów regionalnych, warsztaty [zapisy: strefazajęć.pl], plecenie wianków, pokazy, koncerty: BROAD PEAK, RYCERZYKI, TeChytrze

  • godz. 14:00–22:00
  • miejsce i organizator: Centrum Kultury Zamek pl. Świętojański 1, www.zamek.wroclaw.pl

22 czerwca, Noc na faktach - maraton teatru dokumentalnego, nocny pokaz 10 spektakli

  • godz. 16:00–1:00
  • miejsce: Sala Teatru Laboratorium – Przejście Żelaźnicze, Piekarnia – ul. Księcia Witolda 62-67,
    Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju – ul. Ruska 46A, Teatr Polski, Teatr Muzyczny Capitol
  • [szczegółowy program, bilety i karnety na: https://bit.ly/2kGPOx4]
  • organizator: Instytut im. Jerzego Grotowskiego; grotowski-instytute.art.pl

22 czerwca, Podwórkowe Święto Sztuki - wystawa prac ceramicznych, oprowadzanie po muralu, warsztaty artystyczne na wolnym powietrzu, pokaz filmów o OKAP-ie, mieszkańcach i artystach, konkurs fotograficzny


22 czerwca, Mobilna gra miejska #epitafium – na podstawie prozy REMIGIUSZA MROZA

  • godz. 15:00
  • miejsce: start – Mediateka, pl. Teatralny 5
  • wymagania: smartfon/tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną darmową aplikacją ActionTrack;
  • rozdanie nagród połączone z 15. urodzinami Mediateki i tortem dla wszystkich

Kryminalna uczta, czyli spotkanie z MARKIEM KRAJEWSKIM z okazji jubileuszu 20-lecia twórczości

  • godz. 18:00
  • miejsce: Mediateka, pl. Teatralny 5
  • organizator: Miejska Biblioteka Publiczna; www.biblioteka.wroc.pl

22 czerwca, Kino z Animą - pokaz plenerowy filmu Billy Eliott, reż. Stephen Daldry

  • godz. 21:00
  • miejsce i organizator: Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47, www.klubanima.pl


22 czerwca, Święto Wrocławia w Konturach Kultury. KULTURALNA KAWIARENKA – w programie m.in. plenerowe warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych Rzeźby z kartonu, warsztaty taneczne, florystyczne, plenerowy spektakl teatralny dla dzieci Ptasi baj, koncert zespołu Magdy Pasierskiej.

  • godz. 16:00−21:00
  • miejsce: podwórko, ul. Jagiellończyka 10a
  • organizator: Fundacja Kilo Kultury; www.konturykultury.art.pl

22–23 czerwca, Inżynieryjne budowle militarnezwiedzanie fortu z przewodnikiem, prezentacja sprzętu wojskowego

  • godz. 12:00–17:00
  • miejsce: Fort Wrocław Nr 9 – Muzeum Militarne, ul. Pełczyńska 33
  • organizator: Fundacja Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych JEDYNKA; www.fundacja.jedynka.art.pl

22–23 czerwca, Biesiada Literacka z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM

22 czerwca

  • godz. 11:00 – Pan Kuleczka – spektakl dla dzieci
  • godz. 12:00 – warsztaty artystyczne, kiermasz książek
  • godz. 19:00 – koncert zespołu SORRY BOYS

23 czerwca

  • godz. 11:00 – spotkanie autorskie z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM
  • godz. 12:30 – wernisaż wystawy ilustracji do książek pisarza
  • godz. 12:45 – warsztaty artystyczne z ELŻBIETĄ WASIUCZYŃSKĄ, kiermasz książek
  • godz. 17:00 – Cudotwórca – spektakl w reż. ADAMA FERENCEGO, spotkanie z reżyserem i
  • promocja jego książki pt. Nie i tak
  • miejsce: CK Zachód, ul. Chociebuska 4-6
  • organizator: Centrum Kultury Wrocław Zachód; www.ckwz.art.pl


23 czerwca, 6. OLD JAZZ DAYS FESTIWAL. Wystąpią: SAMI SWOI ORCHESTRA i KATARZYNA MIROWSKA, THE WARSAW DIXIELANDER, RB DIXIE FIVE, JAN MŁYNARCZYK OLD JAZZ PRODUCTION i MARZENA SŁOWIK, ROBERT GAWRON, JANUSZ CEDRO

  • godz. 16:00−21:00
  • miejsce: Rynek
  • organizator: Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne, Agencja Artystyczna „JAMA-ART", www.dtm.org.pl

23 czerwca, Ty też możesz zostać bohaterem – uratuj kasownik! Terenowa gra miejska dla całych rodzin, tematem przewodnim jest znajomość miasta i wrocławskiej komunikacji miejskiej [obowiązują wcześniejsze zapisy]

  • godz. 13:00
  • miejsce: start i meta – ul. Wystawowa, okolice przystanku Hala Stulecia
  • organizator: MPK Wrocław i Koło Naukowe Transportu Szynowego; www.facebook.com/mpkwroc/


23 czerwca, Pociąg do sztuki / Przystanek Różanka

  • godz. 12:00–14:00 – STOP! Dżungla – piknik teatralny
  • godz. 21:00–22:00 – Arka Teatr Ósmego Dnia – widowisko plenerowe

23 czerwca-26 lipca, Więcej niż jedno życie. Wystawa fotografii ze zbiorów Teatru Ósmego Dnia, galeria CK AGORA

  • miejsce: teren przed CK Agora, ul. Serbska 5a
  • organizator: Centrum Kultury AGORA, www.ckagora.pl

24–25 czerwca, Święto Kwiatów i Święto ulicy Odrzańskiej

  • 24 czerwca, godz. 11:00–16:00 – wystawa kwiatów, spacery z przewodnikiem, występy artystyczne, wystawa malarstwa

25 czerwca, godz. 10:30–16:00 – „płatki św. Elżbiety", występy artystyczne dzieci i młodzieży, Papieski Spływ Kajakowy, rejs statkiem po Odrze, spacery z przewodnikiem

  • miejsce: ul. Odrzańska i kamieniczka Małgosia
  • organizator: Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Klub Miłośników Odry, www.tmw.com.pl


24 czerwca, Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wrocławia

  • godz. 11:15 – złożenie kwiatów w Kaplicy Rajców Miejskich w kościele św. Elżbiety
  • godz. 11:30 – uroczyste przejście radnych i gości przez Rynek do Ratusza, hołd kupców, koronacja Króla Kurkowego
  • organizator: Biuro Rady Miejskiej Wrocławia


24 czerwca, Msza święta w intencji mieszkańców Wrocławia

  • godz. 18:30
  • miejsce: katedra św. Jana Chrzciciela


26 czerwca, Polskie komputery rodziły się w ELWRO we Wrocławiu. Sympozjum z okazji 60-lecia powstania Wrocławskich Zakładów Elektronicznych ELWRO

  • godz. 11:00–15:00
  • miejsce: Politechnika Wrocławska, budynek H-14, wybrzeże Wyspiańskiego 27
  • organizator: Oddział Dolnośląski Polskiego Towarzystwa Informatycznego; wroclaw@pti.org.pl i Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej; http://wiz.pwr.edu.pl


27–29 czerwca, Festiwal Podwodny Wrocław 2019 - prezentacja wrocławskiej sztuki offowej

  • 27 czerwca, godz. 19:00 – wernisaż wystawy sztuki intermedialnej
  • 28–29 czerwca, godz. 16:00 – koncerty, wystawy fotografii, malarstwa, grafiki, pokazy filmowe, działania teatralne, prezentacje multimedialne oraz food tracki [wstęp wolny]
  • miejsce: Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48
  • organizatorzy: Stowarzyszenie INDUSTRIAL ART. www.industrialart.eu, Fundacja Erdo, www.browar.wroc.pl


29–30 czerwca, Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd -spektakle Bajkobusu

  • 29 czerwca, godz. 13:30 – Park Tołpy
  • 30 czerwca, godz. 13:30 – Park Grabiszyński – Górka Skarbowców
  • organizator: Wrocławski Teatr Lalek; www.teatrlalek.wroclaw.pl

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować