"Nieskończoności" w Klubokawiarni Mleczarnia

materiały prasowe, jk | Utworzono: 30.04.2019, 15:19 | Zmodyfikowano: 30.04.2019, 15:19
A|A|A

materiały organizatora

„Nieskończoności" - „Wszytko co pragniemy zatrzymać. Oddechy i zapachy natury, które nie pozwalają nam przejść obojętnie bez kilku zachwytów. Nieskończoności można postrzegać na dwa sposoby. Jako sprawy, rzeczy, zjawiska potrzebujące naszego lub czyjegoś dopełnienia, dopowiedzenia, które mogą zdawać się pozostawione w pewnej chwili z odrobiną domysłów. Lub jako te, które mogą nie mieć końca w swoim pięknie i bezkresnym trwaniu w naszych sercach.

Seria abstrakcyjnych krajobrazów w technice olejnej przedstawia elementy jednej i drugiej nieskończoności zamkniętych w przestrzeni kwadratowych płócien. Patrząc na obraz widzimy tylko pojedyncze kadry miejsc, podczas gdy również poza granicami obrazów ciągną się nadal - niezmierzone krajobrazy wolności i piękna."

Wystawa, która potrwa do 16 czerwca, odbywa się w ramach IV Edycji Brył Platona. "Bryły" to wspólna inicjatywa Galerii Sztuki Platon i Klubokawiarni Mleczarnia mająca na celu promowanie i pomoc młodym artystom i absolwentom artystycznych szkół wyższych całej Polski, stawiającym pierwsze kroki na rynku sztuki.

REKLAMA

To może Cię zainteresować