Konkurs na dyrektora Teatru Polskiego został wstrzymany

BT, Piotr Osowicz | Utworzono: 26.04.2019, 14:42 | Zmodyfikowano: 26.04.2019, 14:43
A|A|A

fot. archiwum.radioram.pl

Oprócz Solidarności i Inicjatywy Pracowniczej w komisji konkursowej zasiadają jeszcze przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stowarzyszeń twórczych.

Zdaniem rzecznika prasowego Marszałka Michała Nowakowskiego opóźni to konkurs ale i tak najpóźniej po wakacjach poznamy nazwisko nowego Dyrektora Teatru Polskiego.

Wcześniej do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło pismo od pracowników Teatru Polskiego z prośbą o wstrzymanie konkursu. Powód? Pracownicy zarzucają kandydatom słabe przygotowanie merytoryczne i brak doświadczenia w kierowaniu tak dużą jednostką kultury.  - Konkurs nie zostanie odwołany i był czas aby w nim uczestniczyć - odpowiada na pismo rzecznik marszałka Michał Nowakowski:

- Jeżeli chodzi o wyłonienie nowego szefa Teatru Polskiego nic się nie zmienia - dodaje Nowakowski: 

Do konkursu zgłosiło się 6 osób, trzy z nich odpadły ponieważ nie spełniały wymagań kwalifikacyjnych. Kandydami, którzy dostali się do II etapu konkursu są Justyna Kramorz obecna dyrektor Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Igor Wójcik szef wrocławskiego OKIS-u i Adam Sroka krakowski reżyser teatralny. Nazwisko nowego dyrektora Teatru Polskiego powinniśmy poznać w maju. Swoją funkcję obejmie on od 1 września z początkiem nowego sezonu artystycznego .

REKLAMA

To może Cię zainteresować