Latami dbali o zieleń koło swoich domów. Teraz działka idzie na sprzedaż

jk, Marcin Obłoza | Utworzono: 26.04.2019, 12:27 | Zmodyfikowano: 26.04.2019, 12:32
A|A|A

fot. Filip Matusiak

Miasto – właściciel terenu – chce w czerwcu wystawić teren na sprzedaż. Mieszkańcy i rada osiedla pisali do prezydenta Jacka Sutryka, bo na zielonej działce znajdują się wiekowe dęby – jeden z nich ma prawie sto lat. - Dziwi mnie, że miasto bardzo chce sprzedać działkę, mimo że okoliczni mieszkańcy chcą wziąć ją w dzierżawę czy wykupić - mówi Filip Matusiak z Rady Osiedla Borek: 

Niektórzy obawiają się również, że potencjalny nowy właściciel terenu może wyciąć drzewa. Kompromisowym rozwiązaniem wydaje się utworzenie tam parku kieszonkowego. Miasto odpowiada jednak, że tworzenie takiego miejsca w pobliżu Parku Południowego nie ma sensu. Grzegorz Rajter z magistratu zapewnia, że mimo sprzedaży terenu, przyszłość drzew nie jest zagrożona:

Z działki na co dzień korzystają mieszkańcy pobliskiej szeregówki, a teren jest przedłużeniem ich ogródków. Obawiają się, że jeśli na działce powstanie nowy dom jednorodzinny, to będzie znajdował się zbyt blisko ich okien. Miasto sugeruje, że mogą wystartować w przetargu i wykupić teren, który użytkują od dziesiątek lat.

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować