Pożar hali przy ulicy Szczecińskiej [ZDJĘCIA]

Michał Kazulo | Utworzono: 04.04.2019, 17:45 | Zmodyfikowano: 04.04.2019, 17:45
A|A|A

fot. słuchacze Radia RAM

6:00

W nocy zakończyły się działania strażaków przy Szczecińskiej koło stadionu we Wrocławiu. Od popołudnia płonęła tam jedna z hal magazynowych. Z pożarem obiektu o powierzchni około 800 metrów kwadratowych zmagało się 40 zastępów strażaków - nie tylko z Wrocławia - pomagali im ratownicy ze Świdnicy, Wałbrzycha Sobótki, Środy Śląskiej i Milicza. Nie było osób poszkodowanych. Straty materialne są znaczne. Hala spłonęła doszczętnie. "Ucierpiała" również znajdująca się obok stacja kontroli pojazdów. Hala należała do firmy produkującej kosmetyki do samochodów, zatrudniającej około 30 osób.

Przyczyny pożaru ustala specjalna komisja.

20:10

Trwa dogaszanie hali produkcyjnej przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu. Może potrwać jeszcze nawet 6 godzin. Obecnie na miejscu jest 28 zastępów strażaków, w najbardziej gorącym momencie liczba ta sięgała nawet 40 -mówił młodszy brygadier Mariusz Piasecki z Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu:Pożar rozprzestrzeniał się także na dwa sąsiadujące z halą budynki. Udało się je uratować, ale częściowo spłonęła przylegająca do niej stacja diagnostyczna. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się zawartości stojących przed halą kontenerów. Jutro będzie znany wynik badania powietrza, które w tej chwili jest przeprowadzane w okolicy ulicy Szczecińskiej.

19:14

Jak udało się ustalić Radiu RAM  halą zarządza firma zatrudniająca 30 osób. Produkowali odświeżacze powietrza. Wszędzie czuć teraz taki zapach. Ludzie boją się, że stracą jedyne źródło dochodu, nie chcą komentować sprawy. Dojechały zastępy straży ze Środy Śląskiej i Milicza. Przyleciał też helikopter.

19:00

18:30

- Wszystko zaczęło się od kontenera, później pożar przeszedł na halę - komentują pracownicy. W tej chwili na miejscu jest 35 zastępów straży pożarnej, w tym ze Świdnicy i z Sobótki. 

(fot. Zuza Molenda)

18:00

Na miejsce docierają kolejne zastępy strażaków. Pożar rozprzestrzenia się. Także kierowcy powinni uważać na AOW przy węźle Stadion. Prosimy nie robić zdjęć, nie zatrzymywać się i skupić się na drodze. Zakorkowana też cała Kosmonautów do centrum przed AOW. Korkują się jeszcze Mokronoska, Karkonoska do centrum. Klecińska przed FAT-em. W centrum zapchany jeszcze plac Społeczny.

REKLAMA

To może Cię zainteresować