Michael Kiwanuka we Wrocławiu - WROsound 2019 ogłasza program! [POSŁUCHAJ]

Radio RAM | Utworzono: 04.04.2019, 16:17 | Zmodyfikowano: 04.04.2019, 16:17
A|A|A

Michael Kiwanuka (fot. materiały prasowe WROsound)

Po zmianie formatu WROsound prezentuje zupełnie nowe podejście w doborze artystów. Na jednej scenie usłyszymy m.in. polski i amerykański rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty oraz dużo wysmakowanej elektroniki.

WROsound to, przeżywający swoją drugą młodość, wrocławski festiwal miejski. Przez lata realizował program, do którego (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to, jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymuje inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS).

Przełomowe zmiany
W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową – zimę zamienił na lato, indoor na outdoor. 10. urodziny pod hasłem #backyard świętowano m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M – scena plenerowa stanęła w niepozornym, ukrytym na tyłach Impartu klimatycznym podwórku.

Nowy format
Tegoroczna edycja idzie o krok dalej, mierzy wyżej i wciąż ewoluuje. Ze schowanego pośród garaży podwórka wychodzi odważnie na przód, wykreować nową ­– wypełnioną muzyką – przestrzeń. Niezmienna pozostaje ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na polski rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. I przekonanie, że polski artysta w międzynarodowym towarzystwie bez kompleksów może zostać jednym z headlinerów.W czerwcu we Wrocławiu zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA, Smif-N-Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz Król.


Line-up

14.06

Sokół + Goście (PL)
ONUKA (UKR)
Smif-N-Wessun (US)
Alfa Mist (UK)15.06
Michael Kiwanuka (UK)
SOHN (UK)
James Holden & The Animal Spirits (UK)
Król (PL)

WROsound
14-15 czerwca 2019
plac Społeczny, Wrocław
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Więcej informacji na wrosound.com

Posłuchaj rozmowy Piotra Bartysia z Markiem Gluzińskim (Strefa Kultury Wrocław) oraz Maćkiem Szabatowskim - kuratorem tegorocznej edycji WROsoundu.

REKLAMA