League of Languages. First edition: Viva la vida!

Iwona Diakowska, BT | Utworzono: 04.04.2019, 11:22 | Zmodyfikowano: 04.04.2019, 11:22
A|A|A

fot. materiały prasowe

Ma być kolorowo, nieszablonowo, radośnie, a przede wszystkim z pomysłem – tak już 6 kwietnia, za sprawą wrocławskiego stowarzyszenia "Anioły Wiedzy" uczniowie dwóch szkół podstawowych – jednej we Wrocławiu, drugiej w Poznaniu – będą mieli okazję poznać kultury obcych państw. Pomogą im w tym obcokrajowcy mieszkający w Polsce i działający w ramach Fundacji Omniveda oraz Stowarzyszenia Semper Avanti, którzy z uśmiechem opowiedzą co nieco o swoich ojczyznach, oraz przekonają dzieciaki, że warto uczyć się języków obcych.

Od samego początku "Aniołom Wiedzy" przyświeca jeden cel: w ciekawy, wykraczający poza schematy sposób zaszczepić w swoich podopiecznych zamiłowanie do zdobywania wiedzy oraz bycia człowiekiem otwartym na inne kultury. Dlatego też wydarzenie "League of Languages. First edition: Viva la vida!" będzie miało formę gry, w której uczestnicy będą musieli rozwiązać inspirowane kulturą różnych krajów zadania przygotowane przez zagranicznych gości. Na pewno przyda się kreatywność, umiejętność pracy w grupie, znajomość zasad fair play, a przede wszystkim... znajomość języka angielskiego, przez co cała zabawa będzie jednocześnie wspaniałą lekcją tego języka i doskonałą możliwością wykorzystania w praktyce wiedzy zdobytej na lekcjach. Zaproszeni do wspólnej zabawy obcokrajowcy chętnie opowiedzą co nieco o krajach, z których pochodzą, a tam, gdzie przypadkiem zabraknie umiejętności słówka po angielsku, dziurę komunikacyjną zastąpi uśmiech i spora dawka pozytywnej energii, które przecież są językiem uniwersalnym, rozumianym na całym świecie. Oczywiście, nie zabraknie również nagród i specjalnych wyróżnień dla tych, którze wykażą się nadzwyczajnymi umiejętnościami podczas gry. Każde wykonane zadanie będzie nagradzane punktami, a dla zdobywców największej ilości punktów przewidziano nagrody. Oczywiście całość będzie się odbywać pod czujnym okiem specjalnie powołanego jury, które oceni zaangażowanie i pomysłowość uczniów.

Stowarzyszenie "Anioły Wiedzy" już od kilku lat wspiera uczniów w zdobywaniu wiedzy, nie tylko tej czysto szkolnej, ale też i tej bardziej interdyscyplinarnej, niezwiązanej z przedmiotami szkolnymi. Zajęcia i pomoc oferowana przez wolontariuszy "Aniołów Wiedzy" trafia przede wszystkim do dzieci, które z różnych przyczyn nie mają dostępu do obszernej bazy kulturowo – dydaktycznej, a ich nadrzędną misją jest pomoc młodym w rozwinięciu ich własnych skrzydeł i pasji pod czujnymi skrzydłami jednego z "Aniołów". Podczas organizacji "League of Languages. First edition: Viva la vida" stowarzyszeniu cały czas przyświeca idea zachęcenia uczniów do pogłębiania wiedzy o świecie i nauki języków obcych poprzez zabawę i gry. Wydarzenie jest także okazją do uczczenia drugiej rocznicy założenia organizacji, podziękowania wolontariuszom, założycielom oraz Basi - inspiratorce całej akcji.

W tej chwili trwają przygotowania do "League of Languages. First Edition: Viva la vida!", a wsparcie dla wydarzenia zadeklarowało kilka dużych podmiotów, które ze względu na misję wydarzenia oraz zbieżność celów wydarzenia i własnej polityki z zakresu corporate social responsibility zdecydowały się dołożyć swoją cegiełkę do promowania wśród uczniów nauki języków obcych i postawy otwartości na inne kultury i ludzi, m.in. Parker Hannifin Poland oraz Taxat Sp. z o. o. Projekt Stowarzyszenia Anioły Wiedzy ze względu na szczególne prospołeczne walory uzyskał dofinansowanie ze środków Gminy Wrocław. Wydarzenie, które ma szanse stać się projektem odbywającym się cyklicznie, realizowany pod honorowym patronatem Biura Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii.

Więcej informacji na Facebooku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować