Będzie stuprocentowe umorzenie zadłużenia lokatorów?

jk, Malwina Gadawa | Utworzono: 13.03.2019, 11:17 | Zmodyfikowano: 13.03.2019, 12:18
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Magistrat przygotował kilka wariantów pomocy. Może darować nawet 100 procent długu, ale tylko tym osobom, które wyprowadzą się z gminnego mieszkania. W innych przypadkach procent umorzonego długu będzie zależał od okresu, w jakim spłacimy resztę zadłużenia. Możliwe jest także zmniejszenie zadłużenia i zamiana mieszkania na mniejsze.

Restrukturyzacji będą podlegać długi zaksięgowane do końca 2016 roku. - Pomoc miasta nie będzie zależała od dochodów lokatorów. To jednorazowa akcja, która będzie trwała przez rok - mówi wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc:

Skąd pomysł? - Maleje liczba osób, które mają zadłużenie, które mają zadłużenie mniejsze niż 20 tys, natomiast wzrasta liczna osób z zadłużeniem powyżej 100 tys. zł - wyjaśnia Dariusz Kowalczyk, prezes Wrocławskich Mieszkań:

Wrocławski urząd planuje otworzyć także spółdzielnię socjalną, w której mogliby pracować bezrobotni dłużnicy. W ten sposób nie tylko spłacaliby dług, ale także zarabialiby na życie. Szczegóły działania spółdzielni nie są jeszcze znane.

Głosowanie za projektem podczas sesji 21 marca.

REKLAMA

To może Cię zainteresować