Podróż po pięciu kontynentach w języku francuskim

Anna Fluder | Utworzono: 07.03.2019, 09:09 | Zmodyfikowano: 07.03.2019, 09:09
A|A|A

Termin „frankofonia” pojawia się po raz pierwszy w 1880 roku, w książce francuskiego geografa Onésime’a Reclus, by określić obszar, na którym ludność mówi w języku francuskim. Upłynie jednak jeszcze wiele lat, zanim słowo zagości na dobre w przestrzeni publicznej. Współczesna Frankofonia to wspólnota ludzi porozumiewających się językiem francuskim, dialog ponad granicami państw, promowanie różnorodności kultur, a także otwartość na wielopłaszczyznową współpracę. Aktualnie 274 miliony osób na świecie posługuje się językiem francuskim, w tym 1 milion w Polsce. Międzynarodowa Organizacja Frankofonii (OIF), w której Polska ma status obserwatora od 1997 roku, zrzesza 84 kraje.

We Wrocławiu od kilku lat Alliance Francaise zaprasza na Dni Krajów Francuskojęzycznych, a w tym roku menu jest bardzo bogate, mówiła na antenie Radia RAM prezes szkoły  Anna Karp:

 8.03 piątek (vendredi) 17:00. Koncert muzyki kameralnej. Duet Bokun (klarnet) – Kościuszko (gitara)Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, bud. A, II piętro, plac Jana Pawła II 2 (wstęp wolny/entrée libre)

16.03 sobota (samedi) 19.00. Wieczór galowy i koncert w wykonaniu BERGAME
Aula Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Wyspiańskiego 27 (wstęp wolny/entrée libre)

http://www.alliance-francaise.pl/wroclaw/pl/frankofonia-0

REKLAMA

To może Cię zainteresować