Kamienice: Co się stało z panoramą bitwy na Psim Polu? - odc. 51 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 01.03.2019, 07:44 | Zmodyfikowano: 01.03.2019, 07:44
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

A na kolejną tajemnicę są państwo gotowi?
Bo jedną mamy.
To będzie opowieść o tacie, prawniku z wielką pasją. Tato bowiem malował. I to jak. Karol Stobiecki namalował wysoką na ponad 5 metrów i długą na 75 panoramę bitwy na Psim Polu. Przygotowana dla Leszna w 1947 roku przyjechała do Wrocławia na Wystawę Ziem Odzyskanych. I tu zapadła się jakby pod ziemię.
Niedzielna opowieść będzie nie tylko pełna tajemnic, ale i wzruszeń, i trudnych, rodzinnych historii. Joanna Nitribitt opowie o tacie, ale i o mamie, która została wywieziona do Oświęcimia.
A wszystko to opowiadać będzie, oczywiście, w kamienicy. Tym razem ruszamy do domu przy Traugutta.

Zapraszam:


Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.                    

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować