Kamienice: Pudło pełne zabawek - odc. 50 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 21.02.2019, 14:47 | Zmodyfikowano: 21.02.2019, 14:47
A|A|A

Było pudło pełne zabawek na choinkę, skromnych: kolorowe łańcuchy z kółek papierowych, małe zawieszki, które i my wieszaliśmy i nadal wieszamy - powie w niedzielnej audycji "Kamienice" Krystyna Malkiewicz, która mieszka na Zalesiu. Była szopka z bibuły. Nic wielkiego. Ale też podczas świątecznych dni stoi na stole. To były rzeczy zbyt mało atrakcyjne, by padły łupem szabrowników. A że w domu przy Noskowskiego byli, to jasne. Meble miały wyłamane zamki, widocznie czegoś szukano.
A tymczasem na górze, na strychu zostały całe kartony papierów, zdjęć po poprzednich mieszkańcach. Bo w domu przy Noskowskiego mieszkał profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalista od niemieckich romantyków.
Będzie też o rodzinie, która przyjechała z Wilna. O niezwykłych kobietach, które w domu musiały sobie radzić same. Dziadek bowiem za działalność w AK zesłany został do łagrów.

To nasze 50 spotkanie! Dotychczasowe nagrania są w archiwum, dostępne w każdej chwili.
Zapraszam:Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.                   

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować