Kłódki miłości znikną z mostu Tumskiego

Piotr Kaszuwara, GN | Utworzono: 06.02.2019, 06:36 | Zmodyfikowano: 06.02.2019, 07:38
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Most Tumski we Wrocławiu do remontu. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta chce jeszcze w lutym lub w marcu ogłosić przetarg na wykonanie prac konserwatorskich na przeprawie, bo tę powoli niszczy go rdza. Most przechodził ostatni generalny remont blisko 20 lat temu. Tym razem oprócz zabezpieczenia konstrukcji zmieni się też jego otoczenie, bo zniknąć ma stamtąd asfaltowy chodnik, a w jego miejsce powstanie kostka bardziej pasująca do otoczenia. To nie koniec zmian, bo z mostu zdjęte będą też wszystkie zawieszone na nim kłódki. - Jest ich tam już na pewno kilka ton - mówi Ewa Mazur ze ZDiUM:

Wszystkie kłódki zostaną spakowane do skrzyń i trafią do magazynów, skąd przez kilka miesięcy będzie można je odebrać. Trzeba jednak nastawić się na długie i ciężkie szukanie. Tym bardziej, że kłódek z dnia na dzień przybywa:

Niektórzy nawet po kilku latach wracają, by własną kłódkę odnaleźć:

Remont mostu Tumskiego ma potrwać kilka miesięcy. Drogowcy chcą także całkowicie przebudować jezdnię i asfaltowe chodniki. To sprawi, że najprawdopodobniej przez cały 2019 rok most Tumski będzie zamknięty również dla spacerowiczów.
REKLAMA

To może Cię zainteresować