Wrocławscy ekolodzy apelują do polityków o szybsze decyzje ws. ochrony klimatu

Piotr Kaszuwara, jk | Utworzono: 29.01.2019, 11:48 | Zmodyfikowano: 29.01.2019, 11:55
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

Wspólnie z ekspertami opracowali 11 założeń transformacji energetycznej, jaka miałaby zajść w Polsce. Chodzi m.in. o redukcję paliw kopalnych, zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii, czy też o edukację społeczeństwa.

Jak mówi prof. Jan Popczyk, wbrew pozorom obywatele rozumieją w tych kwestiach często więcej niż politycy:

Plan Zielonych zakłada między innymi, że pierwsze istotne zmiany w polskiej energetyce miałyby zajść już do 2030 roku, a całkowita rezygnacja np. z węgla w ciepłownictwie czy transporcie do 2050.

Między innymi o tym na konferencji rozmawiają dziś ekolodzy we Wrocławiu. - Zastanawiamy się, jak z tymi informacjami dotrzeć do przysłowiowego Kowalskiego - mówi dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego dr Maciej Zathey:

Julia Rokicka z Partii Zieloni we Wrocławiu dodaje, że warto zastanowić się nad wsparciem miejskim dla najbiedniejszych rodzin:

Zieloni zaapelowali jednocześnie o rozpoczęcie wspólnych rozmów liderów wszystkich ugrupowań politycznych na temat zmian w gospodarce energetycznej w naszym kraju. Chcieliby, aby ich pierwsze efekty było widać i czuć już w 2030 roku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować