Kamienice: W jednym domu Polacy i Niemcy - odc. 46 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 24.01.2019, 12:49 | Zmodyfikowano: 24.01.2019, 12:49
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk


Rodzice pochodzili z Wołynia.
Tak zaczyna się ta opowieść. Tato - biologiczny - zginął w zasadzce, jeszcze nim bohaterka audycji "Kamienice" się urodziła. Mamę w ciąży ratował kolega z partyzantki. Opowieść wielowątkowa, niezwykle barwna i na zawsze związana z Wrocławiem i domem na Karłowicach. Domem, w którym rodzina Rozalii Dobrowolskiej - Borek - jeszcze wiele miesięcy żyła z poprzednimi mieszkańcami. Otóż przyszło im mieszkać z małżeństwem Kapsów. Pan domu był nauczycielem w szkole. Pani domu denerwowała się, gdy maleńka Rozalia próbowała grać na koncertowym pianinie.
Będzie więc nie tylko o wojennych i powojennych czasach, będzie również o skarbach i portrecie Kapsa, który namalował jego syn. Ba, już teraz można go na radiowej stronie zobaczyć. Można też zobaczyć prezent, filiżankę, którą Kapsowie dali małej dziewczynce tuż przed wyjazdem z Wrocławia.

Więcej o skarbach i domu na Karłowicach posłuchasz tutaj:

.Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.               

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl 

REKLAMA

To może Cię zainteresować