Z Niemczy do Mediolanu - piłkarskie początki Krzysztofa Piątka

Elżbieta Osowicz, Bartosz Tomczak | Utworzono: 22.01.2019, 16:24 | Zmodyfikowano: 22.01.2019, 16:35
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

AKTUALIZACJA ŚRODA 21:49:

Krzysztof Piątek oficjalnie został piłkarzem Milanu. Kosztował 35 milionów euro.

80 tysięcy osób może pomieścić stadion San Siro na którym na co dzień gra A.C. Milan i który będzie od teraz nowym, sportowym domem Krzysztofa Piątka. To ponad 2 razy więcej niż mieszkańców ma Dzierżoniów, miasto położone niecałą godzinę drogi od Wrocławia. To też miejsce, w którym 1 lipca 1995 roku urodził się Krzysztof Piątek, choć wychował się nieopodal – w Niemczy, w której dziś była nasza reporterka Elżbieta Osowicz:


Krzysztof Piątek to teraz najbardziej znany obywatel Niemczy. Z mającej ok. 3 tysięcy mieszkańców miejscowości pochodzi także były reprezentant Polski - Paweł Sibik, który grał na Mistrzostwach Świata w 2002 roku, a obecnie jest prezesem Lechii Dzierżoniów. Sibik opowiedział nam m.in. czy istnieje "efekt Piątka" i dzieci w klubie chętniej garną się do piłki nożnej oraz skąd pochodzi pseudonim przyszłego piłkarza Milanu "Bania":
Pierwsze kroki w seniorskiej piłce Krzysztof Piątek stawiał w Lechii Dzierżoniowie, gdzie zadebiutował w wieku 17 lat. Zanim nastąpił ten moment - sześć lat wcześniej trafił pod skrzydła Andrzeja Bolisęgi:W Dzierżoniowie szukaliśmy też zdjęć Krzysztofa Piątka z młodości. Pomagał nam w tym dyrektor Lechii Adam Bagiński - Piątek miał ksywkę "Bania", bo gdzie nie wsadził głowy, tam był gol - opowiada nasz przewodnik.

Z Lechii Dzierżoniów Krzysztof Piątek przeszedł do Zagłębia Lubin, skąd potem trafił do Cracovii i w zeszłym sezonie był najlepszym polskim strzelcem w Ekstraklasie. 21 strzelonych goli sprawiło, że zainteresowała się nim włoska Genoa, która zapłaciła za niego 4 miliony euro. Transfer polskiego napastnika okazał się strzałem w dziesiątkę. Piątek strzelił 19 goli w 21 meczach i w pół roku zapracował na transfer do Milanu. - Cały czas śledzę jego karierę - mówi Andrzej Bolisęga:

Krzysztof Piątek jest już po testach w medycznych w A.C. Milan i w najbliższych godzinach powinien podpisać kontrakt z jednym z najbardziej znanych klubów na świecie.

REKLAMA