Szkielet na Wyspie Słodowej. Z budynku zostały tylko ściany [WIDEO]

Radio RAM | Utworzono: 17.01.2019, 17:43 | Zmodyfikowano: 17.01.2019, 17:45
A|A|A

foto: Maciej Lulko

Obecnie zakończone zostały już prace rozbiórkowe, prace archeologiczne i izolacja istniejących fundamentów. Z uwagi na zły stan techniczny konieczna była rozbiórka wewnętrznych ścian oraz stropów. W celu ocalenia najcenniejszych elementów tj. zdobionych elewacji, zespół doświadczonych konstruktorów opracował specjalistyczną strukturę zabezpieczającą.

Jednocześnie trwają prace modernizacyjne zabytkowej kamienicy związane z oczyszczaniem i renowacją elewacji, a także wykonywaniem odlewów brakujących elementów detali architektonicznych. Wewnątrz natomiast skuto tynki, by odkryć i zabezpieczyć oryginalną cegłę, ukazującą tradycyjne rzemiosło.

Obecnie trwa umiejscawianie w gruncie ponad 170 kolumn typu jet. Jednocześnie wykonywany jest ruszt żelbetowy, zbudowany z ponad 100 ton zbrojenia i 700 m3 betonu, na którym posadowiony będzie budynek.


Po konsultacjach z Architektem Miejskim zmodyfikowany został, w stosunku do poprzedniej koncepcji, projekt dachu kamienicy. Będzie on zupełnie otwarty. Jest to istotna zmiana, dzięki której całe ostatnie piętro stanowił będzie zewnętrzny taras tworząc otwarty na Wyspę zielony ogród dostępny dla odwiedzających to miejsce. Szczegółowe wizualizacje inwestycji projektu będą gotowe pod koniec marca 2019. Prace postępują zgodnie z harmonogramem budowlanym.

REKLAMA

To może Cię zainteresować