Prawie 40 placówek organizuje półkolonie [POSŁUCHAJ]

Joanna Jaros | Utworzono: 11.01.2019, 12:41 | Zmodyfikowano: 11.01.2019, 12:42
A|A|A

Fot. Wikipedia

Blisko 40 placówek oświatowych we Wrocławiu organizuje dla wrocławskich uczniów półkolonie. Przewidziano atrakcje w postaci zajęć sportowych, językowych czy wycieczek, także tych poza miasto. Jedną ze szkół organizujących takie zajęcia jest Szkoła Podstawowa nr 76:

- wyjaśnia wicedyrektor placówki Jowita Panek.

Oprócz turnusów na półkoloniach, dzieci będą mogły skorzystać z tak zwanych otwartych sal, wyjaśnia Jarosław Delewski z Departamentu edukacji urzędu miasta:

Magistrat zapewnia, że dla każdego chętnego dziecka znajdzie się miejsce. 

Półkolonie będą odbywały się w formie tygodniowych turnusów, zazwyczaj między godz 7.00 a 17.00. W programach są też wycieczki, i zajęcia plastyczne, muzyczne czy sportowe. Jedyny koszt jaki musza ponieść rodzice to opłata za wyżywienie, będzie to zazwyczaj śniadanie i obiad:

- wyjaśnia Jarosław Delewski, wicedyrektor Departamentu Edukacji. Otwarte sale, czyli zajęcia świetlicowe, które zapewniają opiekę dla dzieci w czasie, gdy rodzice są w pracy, przeznaczone są nie tylko dla uczniów danej szkoły:

- tłumaczy wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogółnokształcących Beata Matras. Zapisy na zajęcia się prowadzone w szkołach. Na organizację zajęć w ferie urząd miasta przeznaczył w tym roku ponad milion złotych,

REKLAMA

To może Cię zainteresować