Co przyniesie rok 2019 w medycynie?

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 08.01.2019, 07:02 | Zmodyfikowano: 08.01.2019, 07:05
A|A|A

fot. Alex Proimos/Flickr

Jedną z najważniejszych inwestycji medycznych w 2019 roku na Dolnym Śląsku ma być budowa nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Nie oznacza, to oczywiście, że pacjenci już w tym roku trafią do nowych sal, ale staje się to coraz bardziej realne. Jak mówi pełnomocnik DCO ds. rozwoju Paweł Zawadzki w pierwszych dniach stycznia okazało się, że są chętni którzy chcą podjąć się budowy w trybie "zaprojektuj - wybuduj - sfinansuj".

Nowy szpital na wrocławskich Złotnikach mam mieć 600 łóżek. Maja się tam przenieść Dolnośląskie Centrum Onkologii i Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc.

Ten rok będzie także ważny dla Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i podległych mu klinik. Czeka nas bowiem przeprowadzka części oddziałów ze starego kampusu i remontowanie tych, których nie ma gdzie przenieść. Kliniki przy Curie - Skłodowskiej działają warunkowo. Sanepid i nadzór budowlany wymusiły na dyrekcji i uczelni dostosowanie pomieszczeń. Docelowo trzeba zbudować dodatkowy pawilon w bazie przy Borowskiej. Inwestycja jest szacowana na pół miliarda złotych. Jak rzeczniczka uczelni Monika Maziak trzeba znaleźć te pieniądze.

Ten rok na uczelni to także badania naukowe na dużą skalę, a w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym - stworzenie centrum leczenia chorób serca.

Niezależnie od tego jaki to będzie rok dla dolnośląskiej medycyny jedno jest pewne. Nie zmieni się pora emisji Radiowego Oddziału Ratunkowego w Radiu Wrocław. Zapraszamy jak zawsze w środy po godzinie 16:00.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować