Świąteczne Kamienice: Fotografie taty i poszukiwanie babci - odc. 41 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 22.12.2018, 11:22 | Zmodyfikowano: 22.12.2018, 11:22
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk oraz archiwum prywatne Marii Rągowskiej

Świąteczna audycja "Kamienice" pełna będzie zdjęć i wspomnień. Fotografował tato bohaterki, Marii Rągowskiej. Sam! Dlatego na zdjęciach zawsze jest z boku, z doskoku, bo właśnie dobiegł. Fotografował rodzinę, dom przy ulicy Berenta. I o nim właśnie opowie szefowa Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Będzie też tajemniczym, poprzednim mieszkańcu willi. I jeszcze o poszukiwaniu babci.

Zapraszam.

W pierwszej części opowieści pojawi się historia domu. Będzie też o tajemnicach, przed - i powojennych mieszkańcach. I o rekinach, o których już nieco w zapowiedzi zostało powiedziane.Było przeglądanie rodzinnych zdjęć, teraz czas na historie przyjazdu rodziny do powojennego miasta.


Ruszamy, zgodnie z zapowiedzią, do domu dzieciństwa dzisiejszej bohaterki, świątecznej odsłony audycji Kamienice.


Oto ostatnia odsłona audycji "Kamienice". Nietypowe to spotkanie, świąteczne i długie bardzo. O domu na Karłowicach już opowiedzieliśmy, o byłych mieszkańcach również, czas na poszukiwanie rodzinnych korzeni. Maria Rągowska, prezes Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego opowie o poszukiwaniu babci:Prosimy pisać do autorki. Joanna Mielewczyk czeka na rodzinne historie dotyczące pierwszy powojennych lat w mieście: kamienice@radioram.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować