Kamienice: Ludzie z różnych stron - odc. 40 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 20.12.2018, 14:18 | Zmodyfikowano: 20.12.2018, 14:18
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Po raz pierwszy pojawiamy się na Kleczkowie. A dokładniej, w mieszkaniu Zenoidy Rachańczyk, z Wrocławskiego Klubu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
Jej rodzina we Wrocławiu pojawiła się w połowie 1945 roku, z Wileńszczyzny. I zamieszkali w kamienicy przy ulicy Trzebnickiej. Otoczeni przez przyjezdnych z Polesia, Lwowa, Kielc i Warszawy. Na podwórzu była koza, w piwnicy - świnia. Tańczyć się chodziło nad Odrę. Ba, nad Odrą spacerującym przygrywała orkiestra.
No i element świąteczny się pojawi, czyli o prężeniu firan będzie.

Zapraszam:


Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie fb Kamienice.             

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl 


REKLAMA

To może Cię zainteresować