Nasz dziennikarz Jan Pelczar nominowany do nagrody Grand Press

Radio RAM | Utworzono: 11.12.2018, 16:37 | Zmodyfikowano: 11.12.2018, 16:38
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Jego głos znają Państwo doskonale, od jakiegoś czasu daje się też poznać jako świetny reporter. Nasz redakcyjny kolega Jan Pelczar został nominowany do nagrody Grand Press w kategorii najlepszy reportaż prasowy. Tekst „Jak długo leci z nami pilot” został opublikowany w „Dużym Formacie” - magazynie „Gazety Wyborczej”.

- Pamiętam, że w latach 80., kiedy pierwszy raz wsiadłem na pokład jako pasażer, można było wejść do kabiny pilotów, ale teraz to jedno z pilniej strzeżonych miejsc - mówi Jan Pelczar:

Zwycięzców nagrody poznamy dzisiaj wieczorem podczas gali finałowej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. doroczna nagroda przyznawana od 1997 r. przez wydawany w Poznaniu ogólnopolski miesięcznik dziennikarski Press dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Częścią konkursu jest też wybór Dziennikarza Roku.

- Już sama nominacja jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, szczególnie dziś - 11 grudnia

Nagrody Grand Press przyznawane są od 21 lat za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe mijającego roku. Na konkurs wpłynęły w tym roku 693 prace, a do finału zakwalifikowanych zostało 53. Laureatów konkursu poznamy dzisiaj wieczorem.

AKTUALIZACJA 23:00:

Nagrodę za najlepszy reportaż otrzymali Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz - "Zbrodnia na skrzyżowaniu w Jičínie”

REKLAMA

To może Cię zainteresować