Piotr Waśniewski nowym prezesem piłkarskiego Śląska. Marcin Przychodny rezygnuje

Robert Skrzyński | Utworzono: 06.12.2018, 08:36 | Zmodyfikowano: 06.12.2018, 09:36
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Zaczęło się od trzęsienia ziemi, ale na razie nie idą za tym kolejne ruchy. Piotr Waśniewski zastąpił Marcina Przychodnego na stanowisku prezesa piłkarskiego Śląska Wrocław.

Kibice spodziewali się, że za chwilę nastąpi kolejny krok, którym byłoby zwolnienie trenera. Na razie nic takiego nie będzie miało miejsca.

- Treningi prowadzi dotychczasowy sztab pod wodzą Tadeusza Pawłowskiego. Pan trener wyjechał także z drużyną na mecz z Lechem Poznań i poprowadzi Śląsk Wrocław w tym spotkaniu - mówi rzecznik Śląska Kacper Cecota.To będzie starcie dwóch drużyn w kryzysie. Zajmujący dopiero 8. miejsce w Ekstraklasie Lech niedawno zmienił trenera i zatrudnił byłego selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę. Śląsk w tabeli jest jeszcze niżej, bo zajmuje dopiero 13. miejsce. Jeśli piłkarze Tadeusza Pawłowskiego wygrają w Poznaniu to mogą awansować nawet na 10. pozycję. Porażka sprawi, że przy niekorzystnych wynikach w innych meczach zespół znajdzie się w strefie spadkowej.

Waśniewski był już prezesem Śląska w latach 2008-13. Klub z Wrocławia zdobył wówczas mistrzostwo, wicemistrzostwo i brązowy medal mistrzostw Polski. Triumfował także w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy.

Dotychczasowy prezes Śląska Wrocław Marcin Przychodny podziękował wszystkim za wspólną pracę.

Marcin Przychodny był prezesem Śląska od początku stycznia. Wcześniej szefował spółce World Games. Teraz - według medialnych spekulacji - ma zostać członkiem zarządu Stadionu Wrocław.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować