Teatr Polski: Ministerstwo Kultury popiera zwolnienie Cezarego Morawskiego

Piotr Kaszuwara, BT | Utworzono: 22.11.2018, 16:40 | Zmodyfikowano: 22.11.2018, 16:44
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

AKTUALIZACJA 19:26:

- Na pierwszym posiedzeniu nowego Zarządu Województwa decyzją Marszałka Cezarego Przybylskiego oraz Michała Bobowca, członka zarządu odpowiedzialnego za kulturę zostanie podjęta uchwała o odwołaniu Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego - poinformował rzecznik prasowy marszałka, Michał Nowakowski.
------

Urzędnicy marszałka zapewniają, że ostateczna decyzja będzie podjęta w przyszłym tygodniu. Do zakończenia procedury brakowało do tej pory opinii ze strony związku zawodowego Solidarność oraz z Ministerstwa Kultury.

Resort Piotra Glińskiego już przesłał dokument do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu i jak dowiedziało się Radio Wrocław - pozytywnie ocenił wniosek o odwołaniu szefa teatru. Solidarność także nie popiera już działań dyrektora, choć nie chce na ten temat wydawać pisemnej opinii, ale jej szef Leszek Nowak mówił o tym w rozmowie telefonicznej.

Opinia ministerstwa, która dotarła dziś do urzędu była ostatnim elementem procedury, który był potrzebny urzędnikom z Wrocławia, żeby zwolnić Cezarego Morawskiego.

Cezary Morawski jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu od sierpnia 2016 roku. Jego wybór od początku budził opór dużej części zespołu aktorskiego. Niektórzy z nich odeszli z pracy, a inni zostali zwolnieni; teraz większość z nich wygrywa sprawy w Sądzie Pracy. Nieprawidłowości w pracy Cezarego Morawskiego wskazał niedawny raport NIK.

REKLAMA

To może Cię zainteresować