Chick Corea zachwycony Narodowym Forum Muzyki [POSŁUCHAJ]

Marcin Obłoza, BT | Utworzono: 20.11.2018, 06:54 | Zmodyfikowano: 20.11.2018, 07:57
A|A|A

fot. Lynne Goldsmith

- Kocham Polskę bo kojarzę wasz kraj poprzez widownię. Nie miałem możliwości rozejrzenia się po Wrocławiu, ale wasza nowa sala koncertowa jest naprawdę piękna.

- Moim życzeniem i jedną z moich misji w życiu jest interesowanie co raz większej liczby ludzi sztuką. Jeśli ludzie znajdą inspirację by używać swojej inspiracji i by uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych, łatwiej będzie im się dzięki temu żyło. Chodźcie oglądać muzykę, twórzcie ją - śpiewajcie chociaż pod prysznicem -- mówi Chick Correa.

Spotkania słuchaczy z artystami to już festiwalowa tradycja. O idei Jazztopadu mówi Piotr Turkiewicz, dyrektor artystyczny:

-Jest bardzo osobistym festiwalem. Ja mam przyjemność znać właściwie większość z tych artystów i to bardzo dobrze, więc to wszystko przekłada się na to, że oni może trochę chętniej niż gdzieś indziej są obecni, aktywni, chcą się spotykać i rozmawiać.

Corea zażyczył sobie również, by w sali Narodowego Forum Muzyki rzędy siedzeń dla widzów ustawiono bezpośrednio na scenie. Wszystko po to, by stworzyć wyjątkowo intymną atmosferę w trakcie występu.

- To jest myślę ta recepta, że traktujemy się nawzajem z dużym szacunkiem i też ze zrozumieniem czym festiwal Jazztopad jest. Kluczem jest muzyka i kluczem jest to, żeby przeżyć coś wyjątkowego.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z CHICKIEM COREĄ:

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować