Radosław Parda pełnomocnikiem TVP: nominacja przewidziana w blogu

Radio RAM | Utworzono: 03.01.2008, 19:30 | Zmodyfikowano: 03.01.2008, 19:35
A|A|A

Radosław Parda (Fot. Tatiana Jachyra / Polska - Gazeta Wrocławska)

To anonimowy blog, który ma swoje dwie mutacje: dolnośląską i krajową. W tej drugiej pojawił się 13 listopada tekst pt. "Ślusarczyk i Parda w TVP?". Było to już po wyborach parlamentarnych, które Liga Polskich Rodzin z kretesem przegrała. Autorzy Na Zapleczu wskazywali jednak, że partia ta ma wciąż w ręku pewien mocny atut: trzy miejsca w radzie nadzorczej i jedno w zarządzie TVP.

"Bez poparcia trzech giertychowców w radzie, zarząd TVP nie może podejmować żadnych decyzji personalnych w TVP" - pisali Na Zapleczu. I wskazywali, że w tej sytuacji ludzie LPR albo ułożą się z Platformą Obywatelską, pomagając jej przejąć kontrolę nad TVP - albo ułożą się z PiS. Blogerzy obstawili to drugie rozwiązanie, dodając, że w zamian za taki układ, czołowi działacze LPR: Radosław Parda i Piotr Ślusarczyk (obaj z Dolnego Śląska) "dostaną wypasione fuchy w TVP".

A oto depesza Polskiej Agencji Prasowej z 3 stycznia (niemal dwa miesiące po wpisie Na Zapleczu):

"Zarząd TVP powołał w czwartek Radosława Pardę na swojego pełnomocnika ds. EURO 2012. Parda będzie odpowiedzialny za sprawy promocyjne i medialne.

"W szczególności współpracował będzie ze wszystkimi podmiotami krajowymi i zagranicznymi, zaangażowanymi w organizację i promocję EURO 2012" - informuje TVP w komunikacie prasowym.

Jak przypomina TVP, Parda jest prawnikiem. Był sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu, współautorem nowelizacji ustawy o sporcie kwalifikowanym oraz inicjatorem powołania podkomisji sejmowej ds. wspierania kandydatury Polski do organizacji EURO 2012. W Sejmie V kadencji Parda był członkiem Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Obecnie kończy studia podyplomowe w stołecznej Szkole Głównej Handlowej w zakresie zarządzania projektami.

Parda jest też sekretarzem generalnym LPR".

Czy to oznacza, że lada moment do TVP przejdzie również Piotr Ślusarczyk?

REKLAMA