Rezonans i tomograf za darmo i bez kolejki

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 11.10.2018, 09:29 | Zmodyfikowano: 11.10.2018, 09:31
A|A|A

fot. zdjęcie ilustracyjne prw.pl

Na badania zaprasza m.in Dolnośląski Szpitala Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Ośrodek przy ulicy Fieldorfa od października ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań dla pacjentów spoza szpitala i jak mówi zastępca dyrektora Tomasz Tomkalski nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą:

Dzięki kontraktowi nowoczesny sprzęt może być lepiej wykorzystany - dodaje Tomasz Tomkalski:Szpital ma dwa tomografy i jeden rezonans, od początku października może badać także pacjentów spoza ośrodka. Żeby skorzystać z badań wystarczy mieć skierowanie od lekarza specjalisty. Dodatkowe kontrakty dostały też szpitale w Głogowie, Lubinie, Polanicy Zdroju, Świdnicy i Legnicy. Więcej jest także punktów gdzie można zrobić badanie tomograficzne, poza wymienionymi wcześniej - umowy mają placówki w Oławie, Legnicy, Jaworze i przy Hirszfelda w Wrocławiu.

NFZ przeznaczył na badana prawie 70 milionów złotych, to jest o 7 milionów złotych więcej niż do tej pory. Pacjenci z placówek, które straciły kontrakt mają być przepisywani do nowych ośrodków.

Rejestracja oraz wszelkie informacje pod numerem telefonu 71-306-41-77, od poniedziałku do soboty, w godzinach 8:00-20:00 lub osobiście w Rejestracji Działu Radiologii (parter, p. 0110), od poniedziałku do  soboty, w godzinach 8:00-20:00. Więcej szczegółów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować