Krall & Bennett, Jopek & Marsalis [PŁYTY TYGODNIA]

Radio RAM na podstawie materiałów prasowych | Utworzono: 08.10.2018, 20:38 | Zmodyfikowano: 08.10.2018, 20:38
A|A|A

fot. mat. prasowe

Anna Maria Jopek tak komentuje motywację do nagrania nowej płyty Ulotne - „Z miłości do talentu Branforda (którego odkryłam jako nastolatka na płytach Stinga), z miłości do polskich tematów ludowych, z pasji spotkań na krawędzi kultur i stylistyk, z potrzeby nagrywania wśród tych, których uwielbiam i podziwiam."Muzyka z płyty Ulotne, stworzona w duecie z Branfordem Marsalisem, wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Wśród utworów takich, jak: "W Polu Lipeńka", "To i hola" czy "W Kadzidlańskim Boru" znajdziemy osobiste tematy Jopek mocno inspirowane ludowymi wątkami albo wręcz z nich wywiedzione (utwór "Czekanie" rozpoczyna się frazą odnalezioną u Oscara Kolberga). Temat "Pożegnania z Marią", który muzycy grywali na wspólnych koncertach i nagrali dwa lata temu, wydany dziś, na płycie pojawia się ze specjalną dedykacją w hołdzie Tomaszowi Stańko. Marsalisowi i Jopek partnerowali: autor prawie wszystkich aranżacji Krzysztof Herdzin, Mino Cinelu, Maria Pomianowska, Robert Kubiszyn, Pedro Nazaruk, Marcin Wasilewski i Atom String Quartet.

„Love Is Here To Stay" - Tony Bennett i Diana Krall na wspólnym albumie, który jest wyrazem miłości do twórczości George'a i Iry Gershwinów.

Tony Bennett przyjaźni się z Dianą Krall od ponad 20 lat, ale jest to ich pierwszy wspólny pełny album. Data premiery  „Love Is Here To Stay" nie była przypadkowa - album ukazał się przed 120. urodzinami George'a Gershwina (obchodzone 26 września). Bennett - zdobywca wielu nagród Grammy - jest jedynym artystą, którego albumy zadebiutowały na pierwszym miejscu listy Billboard Top 200 w wieku 85 i 88 lat. Krall z kolei jest jedyną artystką jazzową, której osiem albumów zadebiutowało na pierwszym miejscu listy Billboard Jazz Albums. Album „Love Is Here To Stay" został wyprodukowany przez laureata nagrody Grammy Dae Bennetta i Billa Charlapa z Dannym Bennettem w roli producenta wykonawczego. Bill Charlap Trio to: Bill Charlap na fortepianie, Peter Washington na basie i Kenny Washington na perkusji.

 Spis utworów: 

1. 'S Wonderful 
2. My One And Only 
3. But Not For Me (Diana Krall solo) 
4. Nice Work If You Can Get It 
5. Love Is Here To Stay 
6. I Got Rhythm 
7. Somebody Loves Me 
8. Do It Again 
9. I've Got A Crush On You 
10. Fascinating Rhythm 
11. They Can't Take That Away From Me 
12. Who Cares? (Tony Bennett solo) 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować