Chajdas, Rycembel, Konopka o "Ninie" [POSŁUCHAJ]

Jan Pelczar | Utworzono: 04.10.2018, 16:10 | Zmodyfikowano: 04.10.2018, 16:10
A|A|A

Ogólnopolska premiera "Niny" została zaplanowana 5 października 2018 roku. Tego samego dnia we Wrocławiu wernisaż ma najnowsza edycja przeglądu "Świeża krew" w Galerii Socato. Pierwszą edycję konkursu malarskiego wygrala, obrazem "Spotkanie", Natalia Bażowska. Jej instalacja - "Rodzisko" - pełni ważną rolę w filmie Olgi Chajdas. Chowa się w niej tytułowa bohaterka, grana przez Julię Kijowską. Od tego zbiegu okoliczności zaczęliśmy w Strefie Kina Radia RAM z reżyserką, nagrodzoną za "Ninę" w Gdyni Złotym Pazurem dla najlepszego filmu Konkursu Inne Spojrzenie.

Z Olgą Chajdas rozmawialiśmy o "Ninie" także na Nowych Horyzontach. Przy okazji wrocławskiej premiery mieliśmy okazję spotkać także aktorów. Eliza Rycembel cieszy się, że film jest doceniany. - To film o miłości i o tym, jak ludzie sobie z nią radzą. Porusza trudne tematy, ale jest dla każdego. - opowiadała Radiu RAM.  Dla jej duetu z Julią Kijowską ważne były próby, dzięki którym udało się wytworzyć chemię między postaciami Niny i Magdy. 

Andrzej Konopka mówi, że Olga Chajdas zrobiła piękny film o miłości. Cieszy się, że miał też okazję, by przedstawić w filmie racje swojego bohatera, który nie został przedstawiony jednoznacznie.   

Andrzej Konopka skomentował też w rozmowie z Radiem RAM rekord otwarcia filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, w którym zagrał drugoplanową rolę. - Teraz nie można już udawać, że się nie wie - podsumował aktor. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować