Maciej Bujko zaprasza na prolog TIFF Festival

Jan Pelczar | Utworzono: 24.08.2018, 13:03 | Zmodyfikowano: 24.08.2018, 13:03
A|A|A

zdj. mat.prasowe TIFF

Hasło tegorocznego TIFF Festivalu to „Współpraca". I po raz kolejny impreza zaprosi do współpracujących  galerii i muzeów na nieoczywiste spojrzenie na fotografie.  Trzon TIFF Festival stanowi Program Główny, czyli trzy wystawy: "Jak odmawiać" w galerii SiC! BWA Wrocław, "Praktyka okupacji dzieła" w Muzeum Współczesnym Wrocław oraz "TIFF Plays Pokemon" w przestrzeni IP Studio.

Maciej Bujko, dyrektor programowy TIFF Festival zapraszał też jako Gość w RAM-ie na dwudniowy prolog pre TIFF. W programie m.in pokaz slajdów tegorocznego Grand Prix Fotofestiwalu w Łodzi i otwarcie wystawy Northern Rivers Loli Paprockiej i Pani Paula w galerii Miejsce przy Miejscu.

Zachęcaliśmy też do udziału w wystawie zdjęć z fotograficznego archiwum Romerów, autorstwa Witolda Romera, jego syna Jana Romera oraz fotografie wernakularne. Na wystawie „Zapomniane światło prywatnych dni” zobaczymy aż 9 wątków tematycznych, rozwijanych za pomocą fotografii pochodzących zarówno z już zeskanowanych negatywów odnalezionych w 2014 roku, jak i zdigitalizowanej część zbiorów rodziny Romerów. Sercem wystawy będą oryginalne skrzynie z archiwalnymi fotografiami, które przez lata leżały ukryte w zakamarkach domu rodzinnego Barbary Romer, wnuczki Witolda. Maciej Bujko jest kuratorem wystawy, której wernisaż 4 września. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować