Brave Festival jeszcze do niedzieli [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA]

Krzysztof Majewski | Utworzono: 18.07.2018, 16:37 | Zmodyfikowano: 18.07.2018, 16:37
A|A|A

fot. Mateusz Bral/ mat. prasowe Brave Festivalu/ Andrzej Owczarek, Radio RAM

Sugestywna muzyka oraz spektakle z Afryki i Ameryki Południowej. Mistrzowie akrobacji breakdance, taneczne konfrontacje, 20 filmów i konkurs. Brave Festival potrwa do niedzieli.

W specjalnym studiu festiwalowym Radia RAM przed sceną w Ogrodzie Staromiejskim, rozmawialiśmy z organizatorami i artystami.

Dyrektor festiwalu Grzegorz Bral:

Cz.1

Cz. 2 

fot. Andrzej Owczarek

Kurator programowy  Marek Mieleszko:

Cz. 1

Cz. 2 

Adam Kruk - Brave Festival: Forbidden Cinema:

Na koniec rozmawialiśmy z twórcami filmu i ruchu skupionego wokół Los Paveros. To mieszkańcy kolumbijskiej wioski Las Pavas, którzy od lat używają swoich pieśni, by bronić się pokojowymi metodami przed potężnymi koncernami produkującymi przemysłowo olej palmowy. Farmerzy wyśpiewują historię utraty karmiącej ich ziemi i przemocy, której doznali od możnych tego świata.

Znani w Kolumbii i poza jej granicami jako Los Paveros, od nazwy rodzinnej wioski, zabrali głos we własnej sprawie – śpiewając pieśni oporu z towarzyszeniem tradycyjnych instrumentów. Pokazali, czym może być siła bezsilnych i zostali usłyszani przez świat. Ich rodzinna Kolumbia jest największym producentem oleju palmowego w Ameryce Łacińskiej, a posiadacze ziemscy i koncerny zarabiają na nim fortunę. Gośćmi programu byli  reżyser filmu "Pewnego dnia może jutro",  Ricardo Torres i Regula Gattiker współproducentka oraz koordynatorka projektu Los Paveros por la tierra (Opowiem ci pewną historię):Program dostępny jest na www.bravefestival.pl


fot. Mateusz Bral


fot. Andrzej Owczarek

REKLAMA

To może Cię zainteresować