W tym tygodniu Colours of Ostrava po raz 16!

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 17.07.2018, 10:06 | Zmodyfikowano: 17.07.2018, 10:06
A|A|A

fot. w galerii: Piotr Bartyś

Od środy do soboty Ostrava stanie się centrum muzyki w tej części Europy. Colours of Ostrava to międzynarodowy festiwal wielogatunkowy, odbywający się od 2002 roku w czeskiej Ostrawie. W 2012 roku festiwal przeniesiono na obrzeża miasta, do niezwykłego, postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. Tutaj na kilkunastu scenach rozbrzmiewać będzie muzyka od rana do wieczora. 

Wydarzenie zostało uhonorowane m.in. czeską nagrodą Anioła (Anděl) jako Wydarzenie muzyczne roku 2005 i 2006. Trzy lata z rzędu (2004-2006) było też uznane za najlepsze wydarzenie muzyczne przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) w kategorii koncert/festiwal roku. W 2014 roku zostało wytypowane do ścisłego finału prestiżowej nagrody Festival Awards w kategorii Best Major European Festival.

Po raz szesnasty - ponad 20 scen ulokowanych w postindustrialnym kompleksie huty Dolne Witkowice i 350 różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych czeka tu na uczestników w dniach 19-22 lipca.

Gwiazdy tegorocznej edycji? Środa to Future Island, bardzo popularny wśród słuchaczy Radia RAM George Ezra i N.E.R.D.

Czwartek na głównej scenie należeć będzie do Kensington,  Kaleo zamiast London Grammar (koncert odwołany) i Mura Masy, ale warto też zajrzeć na koncerty choćby Aurory czy Jacoba Banksa.

Piątek to  Paul Karlbrenner, Jessie J i Joss Stone jako headlinerzy, ale zapewne sporo słuchaczy zajrzy też na koncert bardzo u nas ostatnio popularnych Cigarettes After Sex.

Wreszcie w sobotę czekają uczestników festiwalu występy Seasick Steve'a, Grace Jones, Ziggy Marleya czy wyprzedających regularnie koncerty we Wrocławiu Gus Gus.

To oczywiście tylko najważniejsze atrakcje tegorocznej edycji. Pełny rozkład jazdy znajdziecie TUTAJ [LINK]

REKLAMA

To może Cię zainteresować