Nowe Horyzonty: W tym roku więcej filmów [PROGRAM]

Jan Pelczar | Utworzono: 11.07.2018, 11:44 | Zmodyfikowano: 11.07.2018, 12:27
A|A|A

W programie festiwalu m.in. "Wszyscy wiedzą" reż. Asghar Farhadi

Nowe Horyzonty pokażą wrocławianom jeszcze więcej filmów, ale zabraknie codziennych pokazów plenerowych.

- Trzynasta edycja we Wrocławiu jest pierwszą bez sponsora tytularnego - przypomina dyrektor artystyczny festiwalu Marcin Pieńkowski

Jednocześnie widzowie będą mieli większy wybór: 12 seansów w każdym bloku godzinowym, dzięki współpracy Horyzontów i DCF-u:

Jednym z azylów dla publiczności będzie klub festiwalowy w Arsenale, w tym roku dostępny dla wszystkich chętnych, którzy odbiorą darmowe wejściówki. Klub będzie czynny od 26 lipca do 5 sierpnia. 

Do Arsenału zaprasza Błażej Grzechnik, rzecznik prasowy festiwalu:

W Arsenale koncerty dadzą m.in Maja Ratkje i Syny. Tam również spotkają się z publicznością Olga Tokarczuk i twórcy filmu "Touch Me Not" nagrodzonego na tegorocznym Berlinale Złotym Niedźwiedziem.

Co w tegorocznym programie? - Po stracie sponsora tytularnego postanowiliśmy oszczędzić na wielu rzeczach, ale nie na programie filmowym - podkreślają organizatorzy. Efekty to m.in premiery nowych filmów Larsa von Triera,  Terry'ego Gilliama i Gaspara Noe.

Z samego konkursu głównego festiwalu w Cannes widzowie zobaczą we Wrocławiu 15 filmów. Gośćmi będą między innymi zeszłoroczna laureatka Grand Prix za film "Western", Valeska Grisebach, która zasiądzie też w jury oraz Ildiko Enyedi, autorka nagrodzonego rok temu Złotym Niedźwiedziem w Berlinie filmu Dusza i ciało.

- Nie zabraknie też tegorocznej laureatki Adiny Pintili - dodaje Pieńkowski:

Marcin Pieńkowski ma nadzieję, że na otwarcie 26 lipca przyjedzie Nadine Labaki, nagrodzona w Cannes Grand Prix za "Kafarnaum". Gośćmi zamknięcia w weekend 4-5 sierpnia będą aktorzy z filmu "Szczęśliwy Lazzaro".

Posłuchaj całej rozmowy z Marcinem Pieńkowskim:

PEŁEN PROGRAM ZNAJDZIECIE TUTAJ

REKLAMA
To może Cię zainteresować