Nocny Półmaraton z rekordową, prawie 11-tysięczną frekwencją

Radio RAM, P. Pietraszek, el | Utworzono: 17.06.2018, 05:30 | Zmodyfikowano: 17.06.2018, 21:28

Jako pierwszy na mecie zameldował się ubiegłoroczny zwycięzca, Mengistu Zelalem z Etiopii, z czasem 1:03:55. Jako drugi finiszował Polak, Szymon Kulka, który ukończył trasę w 1:05:21. Na najniższym stopniu podium stanął Kenijczyk, Cosmas Mutuku Kyeva (1:05:55). W kategorii kobiet najszybsza była Polka: Agnieszka Gortel-Maciuk (1:14:49). Drugie miejsce zajęła Ukrainka, Oleksandra Shafar z czasem 1:15:19, za nią metę przekroczyła Izabela Trzaskalska (1:15:33).

Tegoroczny 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbył się w stylistyce lat 70, 80 i 90. Od samego startu wszystkim uczestnikom towarzyszyła muzyka disco – zawodnicy wyruszyli przy dźwiękach utworów, które sami wybrali w głosowaniu na portalu społecznościowym. Później, w wyznaczonych miejscach przy trasie odtwarzane były energiczne hity z minionych epok.

Dodatkowo, specjalnie podświetlone zostały wybrane mosty, i oczywiście elementy samego Stadionu Olimpijskiego – finiszu 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Każdy z biegaczy otrzymał biało-czerwoną koszulkę techniczną z rysunkami znanych wrocławskich zabytków, między innymi: Hali Stulecia, Katedry, Starego Ratusza.

Finisz biegu został wyznaczony ponownie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu – na trybunie zachodniej zasiadło ponad 4000 kibiców! Po przekroczeniu mety zawodnicy otrzymali medale w kształcie skrzata, nawiązującego do stylistyki disco: w tanecznej pozie, charakterystycznych spodniach „dzwonach” w jaskrawozielonym kolorze i z brodą ułożoną w „afro”. Podobnie, jak w poprzednich latach, trofea z półmaratonu i maratonu będą łączyły się ze sobą: pamiątką ukończenia biegu na pełnym dystansie stanie się drugi krasnal, tym razem upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – z flagą narodową, elementami wojskowego umundurowania i czerwonym kwiatem.

Kolejna wielka impreza biegowa we Wrocławiu już we wrześniu: 36. PKO Wrocław Maraton startuje 9.09.2018 r. Tym razem – po raz pierwszy – uczestnicy wyruszą w trasę w miejscu dotychczasowego finiszu: sprzed trybuny zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Finisz zostanie również wyznaczony wewnątrz historycznych murów.