Jacek Sutryk wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia

P. Gałecki, el | Utworzono: 21.05.2018, 00:26 | Zmodyfikowano: 21.05.2018, 00:26
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

- Gdzie zgoda, tam i siła – mówił w czasie oficjalnej konferencji w „Kamienicy pod Aniołami” przy ulicy Kazimierza Wielkiego Jacek Sutryk:Poparcia udzielił mu m.in. kończący czwartą kadencję Rafał Dutkiewicz, ale także Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tak wybór komentowali Rafał Dutkiewicz i Marek Dyduch,  szef dolnośląskich struktur SLD:

Jacka Sutryka komplementował także Włodzimierz Czarzasty, szef SLD:

Dzisiaj podpisano list intencyjny. Z ogłoszeniem oficjalnej koalicji trzeba poczekać, bo choć dolnośląskie struktury Nowoczesnej odebrały rekomendację na start w wyborach wrocławskich Michałowi Jarosowi i poparły Jacka Sutryka, krajowy zarząd partii nadal nie zatwierdził tej decyzji. Tadeusz Grabarek, szef Nowoczesnej na Dolnym Śląsku, mówi jednak, że jest to kwestia tylko kilku dni:

Dzisiaj na sali - co było sporym zaskoczeniem - zabrakło Władysława Frasyniuka. Legendarny działacz Solidarność miał osobiście udzielić poparcia kandydaturze Jacka Sutryka.

Jacek Sutryk powalczy m.in. z Mirosławą Stachowiak-Różecką z PiS i Kazimierzem Ujazdowskim którego wystawia PO. Oponenci oczywiście nie szczędzą słów krytyki - zarówno Marcin Krzyżanowski z PiS, jak i Marek Łapiński z PO wypowiadają się w podobnym tonie - Sutryk to kandydat magistratu, więc nie ma mowy o żadnej zmianie w polityce miasta:

Zapowiada się wielki bój o Wrocław, choć nie znamy jeszcze wszystkich kandydatów. Dolnośląski Ruch Samorządowy wystawił Jerzego Michalaka, ale formacja ma iść do wyborów z Bezpartyjnymi Samorządowcami, którzy nie zgadzają się na tę kandydaturę. Decyzja ma zapaść za tydzień - a na razie przyszli koalicjanci Michał Bobowiec i Patryk Wild - mówią tak:

Ciekawa sytuacja jest także w Nowoczesnej – mimo, że partia najprawdopodobniej cofnie rekomendację posłowi Michałowi Jarosowi i postawi na Sutryka – Jaros i tak zamierza startować. W wyborach chce wziąć udział także Robert Butwicki popierany przez Kornela Morawieckiego, a swojego startu nie wyklucza także Marta Lempart z poparciem środowisk kobiecych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować