Kourtney Treffers nie przedłuży kontraktu ze Ślęzą Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 08.05.2018, 11:09 | Zmodyfikowano: 08.05.2018, 11:09
A|A|A

fot. slezawroclaw.pl

Kourtney Treffers spędziła we Wrocławiu dwa sezony. W pierwszym w którym borykała się z kontuzją wystąpiła w 20 meczach notując średnio 4,5 pkt oraz 5 zbiórki na mecz i przede wszystkim wywalczyła mistrzostwo Polski. W minionych rozgrywkach w 35 ligowych spotkaniach zdobyła średnio 10 pkt. i 6 zb. na mecz.

Już pod koniec sezonu 2017/2018 mówiło się, że Holenderka raczej nie zostanie w dolnośląskiej stolicy. Teraz okazuje się, że nie będzie nawet grała w naszej lidze. Od przyszłych rozgrywek będzie reprezentować włoski Basket Le Mura Lucca.

Ślęzę czeka latem gruntowna przebudowa. Na antenie Radia RAM mówił o tym trener Arkadiusz Rusin. Ważny kontrakt ma tylko Marissa Kastanek. W umowie Kariny Szybały jest natomiast opcja pozostawienia jej w składzie na kolejny sezon. We Wrocławiu raczej nie zostanie Sharnee Zoll, której fantastycznej występy w Pucharze Europy sprawiły, że prawdopodobnie odejdzie do ligi tureckiej. Ślęza chciałaby ją zatrzymać, ale raczej nie ma szans finansowo dorównać ofertom z lig zagranicznych. W zespole zostanie natomiast doświadczona podkoszowa Agnieszka Majewska pod warunkiem, że będzie kontynuowała karierę.

REKLAMA

To może Cię zainteresować