Wycinka drzew na przebudowywanej Buforowej

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 09.04.2018, 11:30 | Zmodyfikowano: 09.04.2018, 11:30
A|A|A

Kilkaset drzew i krzewów zniknęło z okolic remontowanej ulicy Buforowej. Wiele z nich miało kilkadziesiąt lat, a ich masywne korzenie zalegają teraz na poboczu drogi. W większości były to wysokie topole, czy jesiony, ale pod piłę poszło też kilka dębów przy skrzyżowaniu z Konduktorską. To zaniepokoiło inspektorów z Instytutu Drzewa we Wrocławiu - mówi Magdalena Berezowska-Niedźwiedź z Fundacji Eko-Rozwoju:

Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji zapewnia, że wszystkie prace na Buforowej były wcześniej planowane, łącznie z wycinką nawet 2000 różnych roślin, której nie dało się uniknąć, by poszerzyć ruchliwą i zakorkowaną drogę o dodatkowe pasy dla aut, chodniki i ścieżki rowerowe:

W zamian za tę wycinkę posadzonych zostanie blisko 2 tysiące drzew i ponad 11 tysięcy m2 krzewów. Miasto na kompensację zieleni przeznaczy 6,5 miliona złotych. Przebudowa ulicy Buforowej we Wrocławiu to koszt blisko 80 milionów. Około 55 to pieniądze, które udało się pozyskać z Unii Europejskiej.

Okoliczni mieszkańcy co prawda trochę żałują wycinki, ale jednocześnie doceniają, że w okolicy będzie bezpieczniej:

- Te, które można, będziemy przesadzać - zapewnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji, które nadzorują przebieg prac:

Droga zostanie zmodernizowana od ulicy Bardzkiej do granic miasta z Iwinami. W pierwszym kwartale 2019 roku, do skrzyżowania z Konduktorską ma wieść czteropasmowa trasa. Docelowo ma ona prowadzić do Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i dalej np. do A4 w stronę Niemiec lub Katowic czy A8 i dalej w stronę Poznania, Łodzi, Gdańska czy Warszawy.

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

To może Cię zainteresować