Świetny występ Ślęzy Wrocław w ćwierćfinale ekstraklasy

Michał Hamburger | Utworzono: 03.04.2018, 07:31 | Zmodyfikowano: 03.04.2018, 07:31

Wrocławianki w rywalizacji z Energą Toruń nie były wymieniane w roli faworytek. Zespół z Miasta Piernika ostatnio spisywał się bardzo dobrze, do tego pierwszy mecz sezonu ze Ślęzą wygrał we własnej hali zdecydowanie.

Dziś role się odwróciły. Górą ekipa z Wrocławia. Ślęza od początku imponowała obroną pozwalając Enerdze na zdobycie w pierwszej kwarcie 8 punktów. Sama zdobyła ich o 10 więcej. Druga ćwiartka też dla przyjezdnych w stosunku 14:13. Po przerwie kibice oglądali również sporo walki. Trzecia kwarta znów dla Ślęzy 22:19. Ostatnia odsłona zakończyła się sukcesem torunianek, było nerwowo, ale wygrana dla Wrocławia. Duży wkład w sukces miała Elina Dikeoulakou, która zdobyła 22 punkty.

Energa Toruń - Ślęza Wrocław 61:71 (8:18, 13:14, 19:22, 21:17).
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Ślęzy.

Punkty:
Energa Toruń: Alexis Hornbuckle 18, Agnieszka Skobel 8, Lauren Mansfield 8, Monika Grigalauskyte 7, Kelley Cain 7, Emilia Tłumak 6, Katarzyna Maliszewska 4, Melissa Diawakana 2, Miriam Uro-Nilie 1.

Ślęza Wrocław: Elina Dikeoulakou 22, Sharnee Zoll-Norman 14, Kourtney Treffers 12, Karina Szybała 9, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Tijana Ajdukovic 4, Janis Boonstra 2, Agnieszka Majewska 0, Zuzanna Sklepowicz 0.

Jutro drugie spotkania. Znów w Polkowicach i Toruniu. Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do trzech zwycięstw.