Piłkarska reprezentacja Polski we Wrocławiu [FOTO]

Robert Skrzyński | Utworzono: 19.03.2018, 07:17 | Zmodyfikowano: 19.03.2018, 07:17
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Polscy piłkarze przyjeżdżają do Wrocławia. Jako jeden z pierwszych w hotelu Monopol pojawił się bramkarz Bartosz Białkowski, który jest debiutantem:

Białkowski będzie walczył o miejsce trzeciego bramkarza kadry z Łukaszem Skorupskim.

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła dziś zgrupowanie przed towarzyskimi meczami z Nigerią i Koreą Południową. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w piątek na Stadionie Miejskim, a drugie w przyszły wtorek w Chorzowie. Do Wrocławia przyleciał już także Paweł Jaroszyński, który przyznał, że samo powołanie jest dla niego dużym wyróżnieniem:

Wczoraj plan zgrupowania nakreślił selekcjoner Adam Nawałka.

- Krótkie zgrupowanie, bardzo intensywne. Najważniejsze jest dla nas boisko, taktyka, analiza.

Spotkanie z Nigerią rozegrane zostanie w piątek na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. 

- I to praktycznie jedyne miejsce, gdzie kibice będą mogli spotkać się z biało-czerwonymi - mówi selekcjoner kadry Adam Nawałka.

-Jestem bardzo zadowolony z przeciwników, zarówno Nigeria, jak i Korea Południowa to są drużyny, które reprezentują bardzo podobny styl do naszych przeciwników z Mistrzostw Świata - komentował trener.

A jak wygląda sprawa przygotowań?

- Przygotowania są dopięte na ostatni guzik, mówię o planach, natomiast, pozostaje, oczywiście realizacja. Przygotowani jesteśmy na pewne korekty, na szybkie zmiany, to było naszą mocną stroną i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Piłkarze zamieszkają w hotelu Monopol. - Mogę powiedzieć, że wymagania kadry są normalne jak na tego typu pobyt - mówi Michał Lesiak z hotelu Monopol.

Polacy we wtorek i środę będą trenować na stadionie przy ulicy Oporowskiej. We Wrocławiu pozostaną do niedzieli, kiedy to polecą do Katowic.Pierwsze w tym roku zgrupowanie kadry, to początek ostatniej prostej przed finałami piłkarskich mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w Rosji.

REKLAMA

To może Cię zainteresować