Eksperci zapraszają na pierwszą wrocławską konferencję Tech Talk with Capgemini Special Edition

Radio RAM | Utworzono: 28.02.2018, 11:26 | Zmodyfikowano: 28.02.2018, 11:26
A|A|A

Java to język programowania używany przez około 9 milionów programistów na całym świecie – wciąż jednak kryje się w niej mnóstwo nieotwartych szuflad, do których klucz mają jedynie eksperci. Podczas wrocławskiej konferencji Tech Talk with Capgemini Special Edition najlepsi z nich podzielą się swoją wiedzą z innymi specjalistami – z kolei uczestnicy tego wydarzenia wesprą potrzebujące dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z nauką.

To idealna zależność – przychodzimy na konferencję, aby zdobyć wiedzę, a przy okazji sami pomagamy w zdobyciu wiedzy innym. Już 3 marca w Sali kinowej Multikina w Pasażu Grunwaldzkim eksperci – wśród nich pracownicy Capgemini Software Solutions Center – wystąpią na specjalistycznej konferencji Tech Talk dedykowanej pasjonatom Javy i pokrewnych technologii. Podczas konferencji pięcioro z nich odkoduje największe tajemnice Javy czy JavaScript i podzieli się swoją wiedzą z innymi specjalistami. To jednak nie wszystko – każdy, kto weźmie udział w konferencji nie tylko zyska wiedzę, ale również będzie mógł – symbolicznie – wiedzę przekazać. Rejestrując się na to wydarzenie i wpłacając 25 zł ofiarujemy cegiełkę na Akademię Przyszłości – w efekcie cały dochód z konferencji zostanie przekazany na indeksy dla dzieci, które potrzebują wsparcia i motywacji do nauki – być może tak rozpocznie się ich przygoda z IT. Jeżeli przyjrzeć się mapie konferencji poświęconych programistom, to większość z nich niestety omija Wrocław – komentuje Marek Puchalski, Senior Managing Software Architect w Capgemini Software Solutions Center – to ogromny, niewykorzystany potencjał zarówno miasta, jak i pracujących w nim deweloperów. Chcielibyśmy przełamać ten trend, pokazać doświadczenie naszych ekspertów czerpane zarówno z projektów w Capgemini, jak i naszych osobistych pasji. Aspekt pomagania dzieciakom naturalnie wpisuje się w tę ideę. Chcemy dać coś wartościowego od siebie jak najszerszej grupie osób.

Capgemini Software Solutions Center stawia sobie za cel pracę z najlepszymi ekspertami i chętnie dzieli się swoją wiedzą – w firmie niemal 90% projektów wykonywanych jest z użyciem Javy lub technologii pokrewnych, dlatego też zdecydowana część zespołów to eksperci Javy właśnie. Podczas konferencji zaprezentuje się pięcioro z nich - Jarek Ratajski (Funkcyjne serwery w Javie albo Spring), Adam Puchalski (Slay the Monolyth, microservices simple and easy right?), Marcin Stachowiak (Invite artificial intelligence for an interview and see what it can do), Marek Puchalski (Java VM Security) oraz Ewa Nestorowicz, która przygotowała specjalne wystąpienie uzupełniające dla tych deweloperów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o aktualnie coraz popularniejsze technologie w temacie aplikacji webowych (Angular - lessons learned).

REKLAMA