Tworzą nowatorski teledysk. Klip SHE-la podobny do Twojego Vincenta

Ewa Zając | Utworzono: 03.02.2018, 19:16 | Zmodyfikowano: 03.02.2018, 19:16
A|A|A

Niezwykły teledysk do wyjątkowej piosenki powstaje we Wrocławiu. To wspólne dzieło zespołu SHE-la i grupy artystycznej Cloud Theater. Na potrzeby teledysku została stworzona nowa technika animacji zwana "cyfrowym malarstwem", która polega na tworzeniu żywych obrazów. Jej autorem jest reżyser Teo Dumski.

- Potrzebne by było miliony dolarów, by zrealizować sceny, który przyszły mi na myśl, kiedy po raz pierwszy usłyszałem tę muzykę. Pomyślałam - jak możemy to zrobić z niewielkim budżetem? Idealne okazało się rysowanie na żywo - tłumaczy reżyser. 

Nad siedmiominutowym teledyskiem pracują też graficzka Martyna Byczyńska i malarz Eugeniusz Szeń, jeden z artystów współtworzących nominowany do Oscara film "Twój Vincent":

 

Wyjątkowy teledysk tworzony jest do piosenki "Mommy & Daddy Left" będącej częścią concept albumu "Stories", który ukaże się wkrótce w formie książki. W utworze połączono klasyczne instrumenty, takie jak kontrabas czy waltornia, z nowoczesnymi - daksofonem i gitarą elektryczną. Autorem piosenki jest Patrycja Obara:

Premiera teledysku odbędzie się 14 lutego na koncercie zespołu SHE-la w Uniq Sound Studio we Wrocławiu.

REKLAMA

To może Cię zainteresować