Urzędnicy zmieniają zdanie. Nie będzie słupków na ul. Jutrzenki

Przemek Gałecki | Utworzono: 01.02.2018, 15:11 | Zmodyfikowano: 01.02.2018, 15:11
A|A|A

Ulica Jutrzenki we Wrocławiu będzie przejezdna. To efekt interwencji Radia Wrocław. Przypomnijmy - urzędnicy planowali wylać nowy asfalt, ale że w budżecie nie było pieniędzy na kompleksowy remont - budowę chodników i montaż latarni - na środku drogi miały stanąć... słupki. Po to, by droga była bezpieczna dla pieszych i nie służyła do tranzytu. 

Mieszkańcy nie mieli wątpliwości: to absurd

Dzisiaj Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych we wrocławskim magistracie mówi, że na Jutrzenki będzie oświetlenie i miasto wycofuje się z pomysłu zagrodzenia ulicy.

Uznając za niezwykle ważne argumenty związane z bezpieczeństwem na ul. Jutrzenki i rozumiejąc postulaty mieszkańców oraz Rady Osiedla będę zabiegał o to by wyremontować ulicę i ją oświetlić. To pozwoli nie przegradzać ulicy słupkami i sprawić by była przejezdna na całej długości

— Jacek Sutryk (@SutrykJacek) 1 lutego 2018

Ze zmiany decyzji cieszy się Ireneusz Gawiński z rady osiedla Klecina, który mieszka właśnie przy spornej ulicy. - W sprawę musiałby się włączyć media. Wcześniej naszego głosu nie brano pod uwagę - zaznacza Gawliński:

Ponieważ zakres przebudowy drogi zwiększył się, ulica będzie gotowa nie pod koniec tego roku a wiosną przyszłego roku.

Jutrzenki to ważny łącznik między Kleciną a Oporowem.

REKLAMA

To może Cię zainteresować